Пт. Бер 29th, 2024

Спецкор

Головні новини України

Рівненські добровольці тепер можуть отримати УБД

Верховна Рада у другому читанні затвердила проект Закону № 2045-1 щодо статусу та соцгарантій учасникам АТО – добровольцям, які не залишилися проходити службу в силових підрозділах.

До цього статус ветерана для рівненських військових діяв лише на Рівненщині – в межах області. З 2017 року було створено спецкомісію, для визнання ветеранами війни рівнян-добровольців, які мають для цього підстави. За більш ніж 2 роки роботи комісії лише 69 особам надали відповідний статус.

Цей закон нарешті надаватиме змогу учасникам добровольчих з’єднань, які захищали незалежність та суверенітет України під час проведення АТО, отримати статус УБД офіційно.

Зокрема мова про добровольців, котрі не могли отримати статус УБД, оскільки офіційно не входили до складу силових відомств. Таким чином ні захисники України, ні члени їхніх родин не мали змоги скористатися соціальними гарантіями, передбаченими для ветеранів.

– Понад 3000 чоловіків та жінок, що брали участь у боях на Донбасі, можуть нарешті отримати давно заслужене офіційне визнання. А разом з ним – і відповідний соціальний захист, який гарантує держава. Це ті люди, які дійсно воювали “на нулі”. Багато хто з них отримав поранення та травми. І, нарешті, ми зможемо надати їм все належне, – прокоментувала Оксана Коляда, профільний міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та вимушених переселенців.

Таким чином нова норма Закону буде більш справедливою. Адже отримати статус УБД зможуть і ті члени добровольчих з’єднань, які не продовжували службу в силових відомствах.

– Мова про Українську добровольчу армію, Добровольчий український корпус та батальйон ОУН. Бійці, які брали участь в АТО на Донбасі у складі цих підрозділів, зможуть індивідуально подати відповідні документи. Після їхнього розгляду комісією – отримати статус. Серед необхідних документів – три свідчення побратимів. Всю надану інформацію ми будемо перевіряти, індивідуально по кожному бійцю, аби статус не надавався людям, які не брали реальної участі в бойових діях, – зауважила Анастасія Римар, співавторка проекту Закону та одна із засновниць ГО “Добровольці”.

Інші нормативні акти, які регулюватимуть процедурне впровадження Закону, обіцяють розробити до кінця 2019 року.

About Author