«Шісток» розіграли… В розхід пішли «валєти». Що далі?

кримінал, Новини, Рівненщина

У середу Рівне знов спробували трохи “хитнути». Перша спроба відбулася тиждень тому. Тоді під стіни Рівненської ОДА прийшли учні та студенти місцевих навчальних закладів… Прийшли за обіцяні 400 грн за год. Про що не оромилися зізнаватися. Друга спроба була вчора, 10 травня. Обидва «платні заходи» об’єднувала вимога – легалізація бурштиновидобутку. Але це – офіційна версія… на камери та для замовленої «картинки». А що ж насправді ховається за безглуздими і незрозумілими для самих учасників «акцій», вимогами?

Рівне стало своєрідним «полігоном» для пристрілювання пропагандистської зброї. Впродовж тижня, невідомі поки «замовники», відпрацювали на нашому місті «витратний матеріал». Провели такі собі тестові «закупи», прицінились, зробили поправочку «на вітер».
В ролі витратного матеріалу спершу був місцевий «підрядник» Ярослав Гранітний (до 2013 року – Петрушин), а за тиждень на гастролі прибув столичний фахівець з дрібних масовок Юрій Клейнос.
За своїм сценарієм минулотижневий «мітинг» під ОДА від вчорашньої спроби знов «відправити у відставку Ковальчука» відрізнявся лише деякими дрібними деталями. Перший набув певного резонансу ще за добу до призначеної години завдяки поширеній у соцмережах інформації про можливість заробити 100 грн за годину, на що й повелися переважно учні та студенти. Інформація про «акцію» 10 травня вже поширювалася у значно вужчих та закритих колах і широкому загалу стала відома лиш за годину-другу перед початком. Але й кількість «заробітчан» була значно менша. Та й мітингу як такого також не відбулося. Передусім цьому завадили місцеві активісти з «Національного корпусу», які знайшли потрібні слова та дії, щоб переконати найнятих постояти з плакатами студентів розійтися по домівках.


Ще одна досить цікава деталь, яка дещо проливає світло на те, звідки «роги ростуть», яку помітили журналісти 4Влади на першій тестовій акції минулого тижня:
«Крім Ярослава Гранітного та координаторів, які збирали учасників, на акції були ще одні герої, що залишалися поза кадром. Це Степан Болотенюк та його син Роман Болотенюк з дружиною. Вони, ймовірно, єдині не місцеві, які були на акції.
Пошуковики знають їх, як учасників групи «Браття», що виступають на концертах, беруть участь у круглих столах про медіа та у автопробігах «За дружбу» з Німеччини в Москву. Фото опубліковані на сайті руху «Дружба народів», засновником якого зазначено ще одного учасника пробігу, одесита Івана Проценка.
На сайті Миротворець та подібних ресурсах його називають людиною що веде антиукраїнську діяльність та сепаратистом. І як видно зі скріншотів його публікацій у соцмережах, розміщених там же, не безпідставно”.

В решті «плану» заходу змін особливих не спостерігалося – заготовок для потрібних замовникам сюжетів настрімили вдосталь. Картинок та підводок для російських ЗМІ також намалювали. До речі про стрімерів. Як повідомляє 4влада, однією з них була дівчина переселенка з Луганської області.
Очевидно, невдовзі слід очікувати нових сюрпризів. Більш масовіших та потужніших за ці дещо комічні тестові, так звані, «бурштинові бунти». І не факт, що це станеться у Рівному. В нас був лише «полігон» для обкатки, де петрушиних та клейносів списали як відстріляні гільзи. Як то кажуть, почали з «шісток», продовжили «валєтами». Класична гра в «дурачка». Та хто в кінцевому результаті ним виявится, допоки залишається лише здогадуватися. Як, власне, і про джерела фінансування та «тузів» на верху колоди.

Ось що про ці заходи пишуть місцеві Інтернет-ЗМІ
ВСЕ 
За хвилин 10-15 після початку цього «мітингу» люди у спортивних штанях розбрелись. Залишивши напризволяще свого «лідера», який щось плутано бубонів поліцейським. Зрештою, на думку одного з громадських активістів, він «наговорив» на порушення кількох статей Кримінального кодексу і Конституції. Відповідну заяву було подано до поліції Рівного.
За непідтвердженою інформаціэю з достовірних джерел. Організатори «мітингу» нібито мають відношення до організації «Український вибір» Віктора Медведчука. Основна група приїхала до Рівного з інших регіонів України. А головним завданням було «зробити картинку» для російських ЗМІ. Аби потім ті, могли показувати світу невдоволення владою і бажання «федералізації». Все те ж саме, що три роки тому пророблялось у східних областях. От тільки Рівне – не Донбас.

4 влада 

«Як і минулого разу, молодь перед мітингом почала групуватися неподалік будівлі Рівненської обласної державної адміністрації. Як і минулого разу, це був доволі однорідний натовп з молодих людей, схожих на студентів. Цього разу людей було не так багато – за оцінками поліції більше сотні.»

«Хто такий Юрій Клейнос? У різних публікаціях він фігурує, як учасник праворадикальної організації Білий Молот, яка серед інших нібито була у витоків Правого сектору.
Крім цього Клейнос, нібито, правозахисник, активіст ГО «Тверезий Київ». Одним словом – професійний та багатогранний «активіст» і досвідчений організатор акцій.
А ще – спікер на відео всіляких російських пропагандистських медіа.»


Саме згадана організація «Білий Молот», є поки чи не єдиним, що пов’язує Гранітного-Петрушина з київським «тамадою» Клейносом. Але,очевидно, що і джерела фінансування «акцій» і ляльководи у них також спільні, але наразі невідомі. Принаймні, поки не стануть зрозумілими справжні мотиви та головна мета «Рівненських хитань».

Наразі ж до «рівненського організатора» є чимало питань, відповідаючи на які, він або ухиляється від прямих відповідей, або переходить на образи. Сподіваємося, що незабаром на сайті СпецКор-Інфо ви прочитаєте про те, що 12 років робив Ярослав Гранітний у Москві, де проходив військову службу: в ДШБ України чи на Ремзаводі у ближньому зарубіжжі? Чому за шість хвиль мобілізації, його нога в берцях жодного разу не переступала поріг військомату? За що Петрушина (Гранітного) вигнали з Рівненської «Свободи» та чому по поверненню з Росії він змінив прізвище?

Тим часом, самі акції та зокрема Гранітний Ярослав стали об’єктами кепкувань у соцмережах:

Share this Post:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ви можете використовувати HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*