Сб. Вер 26th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Amnesty International: рішення Рівнеради порушує права людини

Amnesty International: рішення Рівнеради порушує права людини

Amnesty International вважає юридичним фарсом і порушенням прав людини рішення міської ради Рівного.

– Рішення Рівненської міської ради про заборону проведення всіх у місті маршів ЛГБТ-спільнот та інших заходів, які влада трактує як “пропаганду девіантної статевої поведінки” – яскравий приклад того, як передноворічне божевілля може стосуватися не лише масової біганини за подарунками й продуктами, але й повністю протиправних рішень місцевої влади, – говорить Оксана Покальчук, керівниця організації.

Про це голова Amnesty International Ukraine повідомила на своїй сторінці у Facebook. Вона зокрема вважає, що законодавчих підстав для такого рішення немає.

Оксана Покальчук наголосила, що, згідно з міжнародним правом, усі міжнародні пакти та рішення ЄСПЛ (Європейського суду з прав людини) виключно забороняють дискримінацію за ознакою сексуальності, сексуальної орієнтації та гендерного самовизначення, в т.ч. при організації мирних публічних заходів.

– Рішення місьради у Рівному – пряме порушення прав і свобод людини. Я закликаю місцевих депутатів і депутаток скасувати це рішення, припинити ганебну дискримінацію людей за ознаками сексуальної орієнтації й гендерної ідентичності, – додала Покальчук.