Сб. Вер 19th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Британські поліціянти внесли тризуб до символів тероризму

Безвіз-2021: 7 євро за попередній дозвіл на рух

Видання “The Guardian” опублікувало посібник, створений у рамках британської антитерористичної програми “Превенція” для медперсоналу та викладачів.

Серед прикладів “праворадикальних символів” у ньому опубліковано татуювання у вигляді українського тризуба, а серед переліку угруповань “білих шовеністів” – шеврон українського батальйону “Азов”.

Посольство України у Великій Британії звернулося до антитерористичної поліції Британії із вимогою вилучити державний символ України із даного посібника.

“Додавати тризуб, закріплений в Конституції національний символ і державний герб України в” Керівництво з протидії екстремізму “, який контртерористична поліція видала для вчителів і медичного персоналу – це більш ніж обурливо. Ніякі виправдання неприйнятні. Ми вимагаємо видалити тризуб з керівництва і вимагаємо офіційних вибачень “, – йдеться в заяві Посольства України у Великій Британії.

Окрім, українського тризуба до символів екстремізму британці віднесли “Грінпіс”, “Руну Одіна”, “Руни СС” та “Молот Тора”. 24 сторінки посібника рясніють релігійною, історичною, екозахисною та іншою символікою, яка ніяк не асоціюється із міжнародними терористичними організаціями.

Британські поліціянти внесли тризуб до символів тероризму
Розділ із наочного посібника до документа про боротьбу з тероризмом, який містить допомогу для виявлення знаків та символів

Ми давно попереджаємо, що урядова програма боротьби з тероризмом є однією з найбільших загроз свободі слова у Великобританії. Якщо ви захоплюєтесь будь-чим – від зміни клімату до соціальної справедливості чи боротьби з расизмом у Великобританії сьогодні, ви ризикуєте бути позначеним як екстремістський, а ваші дані передавати до поліції. – прокоментував вихід посібника для видання “The Guardian” Клер Колліер, директор з питань адвокації “Liberty”.