Пн. Вер 21st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Бути чи не бути… львівському сміттю на рівненському сміттєзвалищі?

Бути чи не бути… львівському сміттю на рівненському сміттєзвалищі?

За зверненням ГО “Спілка учасників бойових дій та АТО “Українська Військова Організація (УВО)” щодо прийому львівського сміття депутати міської ради Рівного створили спецкомісію, на якій обговорили чи приймати відходи львів’ян на Рівненський полігон чи все-таки нам вдосталь і свого.

Думки членів комісії розділилися на «за» і «проти». Зокрема, за прийом львівського сміття виступили представники «Самопомічі» й «Укропу», які ну дуже вже хотіли допомогти меру Львова Садовому у вирішення нагальної проблеми. Зокрема вони серед іншого запропонували вивезти на рівненське сміттєзвалище хоча б одну денну норму львівських відходів, що становить 800 тонн. Це ж пропонують зробити й іншим великим містам України. Таким чином екологічну катастрофу в місті Лева відстрочать хоча б на рік.

У свою чергу начальник КАТП – 1728 Ростислав Кралюк наголосив, що рівненське сміттєзвалище заповнене на 95% і не може приймати надлишок відходів:

–    Полігон у нас вже на грані заповнення. Якщо ми будемо звозити наше сміття, не говоримо вже про львівське, то термін його експлуатації – 3-5 років. Коли цей термін вийде, нам доведеться шукати нову земельну ділянку.

Начальник відділу держнагляду за санітарним станом у Рівному Сергій Грабовський додав, що рівненське сміттєзвалище технічно не може приймати чужі відходи.

–    У наступному році перевірка полігону покаже, чи зможе він функціонувати ще певний час. Установа зі свого боку не може дозволити приймати сміття з іншого міста. Якщо туди почнуть звозити львівське сміття, то за декілька місяців Рівне спіткає та ж біда, що й Львів, – зауважив Сергій Грабовський.

Проти львівського сміття на Рівненщині виступив і голова Громадської координаційної ради Рівненської області, керівник УНСО Рівненщини Андрій Мітюхін, який озвучив звернення, підписане п’ятьма громадськими організаціями.

«Прийом на договірних засадах на Рівненські сміттєві полігони побутового сміття та його утилізацію з м. Львова, або з будь-якого іншого міста є неприпустимим і таким, що значно погіршить екологічний стан Рівненщини.

Питання переробки і утилізації сміття повинно вирішуватися кожним обласним центром окремо для своєї області. Рівне – не звалище для львівського сміття! Будь-які спроби керівництва міста Рівне та Рівненської області прийняти сміття Львівщини розцінюватимемо як посягання на життя і здоров’я мешканців Рівненщини і залишаємо за собою право на рішучі дії», – йдеться у зверненні.

Остаточного рішення депутати так і не прийняли через відсутність кворуму. Подискутувавши, місцеві політики вирішили знову зібратися через тиждень.

Нагадаємо, Сергій Пандрак подав на розгляд сесії Рівнеради Звернення-вимогу розібратися з проблемою львівського сміття на Рівненщині. У Звернені члени організації Пандрака вимагають терміново зібрати нараду міських голів та голів обласних рад Західної України у м.Львові та прийняти спільне рішення про прийом на договірних засадах на свої сміттєві полігони побутового сміття та його утилізацію з м. Львова… і якщо цього не зроблять до 5 квітня 2017 року, то атовці обіцяють заходити “в гості” до голів обласних та міських рад та вимагатимуть скликання позачергових сесій і оперативного вирішення сміттєвого питання.