Чт. Жов 29th, 2020

Спецкор

Головні новини України

«Чергувати на блокпостах – це не війна» – поліцейських і рятувальників хочуть позбавити статусу УБД

«Чергувати на блокпостах – це не війна» – поліцейських і рятувальників хочуть позбавити статусу УБД

В Україні пропонують позбавити статусу учасників бойових дій поліцейських, рятувальників та деяких підрозділів Національної гвардії України, які ніколи не були на передовій.

Петиція з відповідною вимогою зареєстрована на офіційному порталі електронних звернень.

У петиції автор звертає увагу на те, що поліція, ДСНС і більшість підрозділів НГУ ніколи не були на передовій і не брали участі в боях, але змогли отримати статус учасника бойових дій так само, як і воїни-захисники.

«Пропоную залишити статус учасника бойових дій особам, які брали безпосередню участь у захисті Батьківщини на передовій: Збройні сили України, Національна гвардія України (окремі загони спеціального призначення, батальйони і бригади спецпризначення), Державна прикордонна служба (військовослужбовці, які брали участь у протистоянні в 2014 році)», – йдеться в петиції.

Ініціатори пропонують надати статус учасника бойових дій службовцям добровольчих батальйонів, які воювали в статусі міліцейських і підрозділам Нацгвардії, які брали участь у боях у 2014 – 2015 рр. згідно наказів.

Також автори петиції пропонують ранжувати пільги особам, які брали участь в АТО згідно з їх місцезнаходженням та бойових завдань.

«Чергувати на блокпостах або регулювати рух у Маріуполі або в Краматорську – це не війна. Був на передовій – повинен мати статус і пільги. Перебував у радіусі 10 км – пільг менше. Чергував на блокпосту або ж займався правоохоронною діяльністю на відстані понад 10 км від передової – не маєш ні пільг, ні статусу», – йдеться у зверненні до Президента.

З моменту реєстрації петиція встигла зібрати понад шестисот голосів із 25 тисяч необхідних для її розгляду. До кінця збору підписів залишилося 72 дні.