Сб. Вер 19th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Рівненські депутати перевірять «Соснівський гранкар’єр» на наявність бурштину

Рівненські депутати перевірять «Соснівський гранкар'єр» на наявність бурштину

Депутати Рівненської обласної ради, перш ніж надати дозвіл на видобуток граніту у «Соснівському гранкар’єрі», хочуть перевірити його на наявність бурштину.

Таку пропозицію зробив радикал Володимир Ковальчук, його підтримали й інші депутати.

«Соснівський гранкар’єр» вдруге отримав відмову від обласних депутатів на видобуток граніту. Сьогодні, 17 березня, на сесії обласної ради депутати двічі пробували погодити рішення, проте марно. Не допоміг і приїзд представників Клесівської громади, котрі запевняли, що кар’єр, де збираються видобувати граніт, працював і раніше, і що там немає бурштину, оскільки у гранітах його в принципі не може бути. Також клесівчани наголосили, що підприємство створить понад сотню робочих місць та платитиме чималі податки у місцевий бюджет. Але це не переконало депутатів, вони все ж таки хочуть перевірити кар’єр на наявність бурштину. На питання голови облради Миколи Драганчука: «Як перевіряти будете?» депутати відповіли сміхом, а хтось із зали промовив: «Мотопомпою».

У заступниці голови Клесівської громади Тетяни Коханевич таке рішення депутатів викликало обурення:

— Як ви будете людям в очі дивитися, коли не знайдете у гранкар’єрі бурштин? А хто компенсує громаді 300 тисяч гривень, які ми недоотримаємо за цей квартал через ваше рішення? — запитала Коханевич у депутатів.

Як відомо, «Соснівський гранкар’єр» зареєстрували у Клесові у 2015 році. Офіційно підприємство записане на дніпрянина Віталія Баша і має тисячу гривень статутного капіталу. Згідно інформації держреєстру, Віталій Баш є бізнес-партнером одного з десятки найбагатших людей країни – Олександра Ярославського. Торік вони разом стали співзасновниками «Української гірничо-видобувної компанії» у Києві.