Чт. Вер 24th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

У Клевані ліквідовують екологічне лихо через діяльність Колор СІМ

Екологічне лихо внаслідок діяльності підприємства-забруднювача у Клевані вирішуватимуть спеціалісти

Екологічне лихо внаслідок діяльності підприємств-забруднювачів у Клевані вирішуватимуть спеціалісти. Про це повідомили в Рівненській ОДА.

На обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки розглянули питання щодо небезпечних викидів у повітря Клеваня. У засіданні взяли участь представники департаментів екології, держпродслужби, лабораторної інспекції, служби з надзвичайних ситуацій  та правоохоронців.

Так, за інформацією голови ОТГ Дмитра Жовтянського (на фото), на підприємство ТзОВ “Колор СІМ” продовжують надходити скарги від жителів селища щодо перевищення кількості шкідливих речовин у повітрі. Представники підприємства такі звинувачення спростовують і розповідають, що  у них встановлені сучасні засоби захисту, а виявлені нещодавно порушення – усунуті. До того ж, підприємство має намір встановити додаткові 6 фільтрів до існуючої системи вентиляції.

За результатами комісії заступник голови ОДА Ігор Тимошенко доручив Клеванській ОТГ проаналізувати діяльність усіх діючих підприємств, адже на території селища їх ще близько двох десятків. Інвентаризація допоможе виявити несанкціоновані, а також ті, що ухиляються від сплати податків. А вже у січні 2020 року буде проведена повторна перевірка діяльності  ТзОВ “Колор СІМ”, до якої залучать селищну раду та громадськість.

Бізнес має працювати у рівних умовах. Така позиція облдержадміністрації. Якщо підприємство працює у законодавчому полі і сплачує усі податки, то ми сприятимемо у роботі. Якщо ж із порушеннями, то такому бізнесу не місце в області, – відзначив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року на території підприємства з виробництва фарби “Колор С.І.М” у селищі Клевань стався вибух. Внаслідок цього загорілося одне з приміщень, де мили тару з-під фарби. Наступного дня там також вимірювали рівень забруднення повітря. Тоді були зафіксовані перевищення вмісту бензолу і ксилолу у повітрі на підприємстві та найближчій до нього вулиці.