Пн. Вер 21st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Екс-податківець часів Клименка залишається під вартою

Правоохоронець отримав п’ять років за розголошення держаної таємниці

Печерський районний суд м. Києва відхилив клопотання захисту та залишив без змін запобіжний захід, обраний раніше колишньому керівнику Ленінської об’єднаної державної податкової інспекції в м. Луганську.

Згідно першої ухвали підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 4 млн 80 грн, про це повідомляє Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Підозрюваний вказані кошти не сплатив та вирішив оскаржити запобіжний захід. Однак, Апеляційний суд м. Києва відмовив у задоволенні апеляційної скарги та залишив без змін рішення суду першої інстанції.

Адвокати підозрюваного по завершенню терміну в 1 місяць, як передбачено Кримінальним процесуальним кодексом України, звернулися до Печерського районного суду м. Києва з клопотанням про зміну запобіжного заходу. Суд, вислухавши доводи захисту, у задоволенні клопотання відмовив та залишив запобіжний захід без змін.

Нагадаємо, колишні податківці підозрюються в тому, що, виконуючи вказівки В. Януковича та екс-міністра О. Клименка, організували та забезпечили незаконну діяльність так званих «податкових майданчиків» або «програмних підприємств», які протягом 2011-2014 років стали інструментами незаконного та контрольованого ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки на користь керівника та членів злочинної організації, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України (участь в злочинній організації та зловживання службовим становищем).

Таким чином, запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою обрано 18 підозрюваним із 24 затриманих колишніх посадовців.