Пт. Бер 29th, 2024

Спецкор

Головні новини України

Як волонтерка аерозвідки та госпітальєрка висадились у полі, бо їм не однаково

27 січня дівчину, загиблого на Донбасі Миколи Сорочука, Ярину Чорногуз та волонтерку Анастасію Конфедерат висадили на трасі через відмову водія вимкнути російський серіал.

Через прохання вимкнути російський серіал Ярину та Анастасію погодили висадити посеред траси, аби далі дивитися у спокої російське кіно.

Я повернулася і пояснила все те саме людям, і чи їм принципово дивитися російське кіно, пропонувала його вимкнути. На нас почала кидатися якась жінка, яка їхала назад з Італії і що їй байдуже на каком язикє і що ми вбивці, що їздимо на війну, що вона нас туди не посилала. Решта автобуса просто промовчала. Згадку, що я вертаюся з похорону свого хлопця-бійця, який загинув, захищаючи їхню можливість вільно пересуватися неокупованими дорогами України, зустріли мовчанням з винними очима. – пише на своїй сторінці у Facebook Ярина Чорногуз

Волонтерка аерозвідки та госпітальєрка достопили до Рівного і поїхали на Київ вже іншим автобусом. “Водія-хероя” чекала тепла зустріч у Києві. Компанія Winew і Bus Trans офійційно вибачилась за ситуацію, що виникла у автобусі:

Компанія Winew і Bus Trans офіційно звертається до всіх! Ми щойно дізналися про ситуацію, котра виникла в автобусі, і м’яко кажучи шоковані вчинком водіїв. По-перше, адміністрація видає на кожний автобус флешки з українськими стрічками, тому нам на даний момент незрозуміло як російськомовний фільм з’явився на екрані автобуса. По-друге, що найбільше вразило нас, – це реакція водіїв, котрі відмовились вимкнути його на прохання дівчини. Ми хочемо вибачитись за неприпустиму поведінку працівників фірми. Наша позиція однозначна: подібні ситуації ганебні й не повинні повторюватися в майбутньому, – прокоментувала копанія-перевізник.

“Огидна річ – наша терплячість. Наша звичка відмовляти собі у всьому. Так все може відмовитися від нас.” – писала Ліна Костенко. Мовчання у автобусі, висадка з нього за власним бажанням, важливість української мови, байдуже заковтування продукту агресора. Ярина Чорногуз пише на своїй сторінці у Facebook :

Я закликаю не вести себе пасивно, коли нас насильно за наші ж гроші на автобусних рейсах запихають продуктом окупанта. Особливо зважаючи на те, що наше право не чути російськомовний продукт окупанта в публічному просторі захищає закон “Про функціонування української мови як державної”. Те, що сталося зараз із нами з Настею – наслідок такого багаторічного толерування й байдужості.

About Author