Чт. Бер 28th, 2024

Спецкор

Головні новини України

Із судових реєстрів Рівненщини зникло 3666 рішень

У 2018 році з судових реєстрів Рівненщини прибрали 3666 документів. Хто видалив і які злочинці залишаться невідомими?

За даними YouControl, у 2018 році з публічного доступу було видалено 229 600 документів (з них на Рівненщині – 3 666 рішень) у кримінальних, адміністративних, цивільних і господарських справах. Таку статистику вивели завдяки аналітичній системі YouControl, яка зберігає усі рішення, що коли-небудь були опубліковані.

Найбільше документів зникло в Києві – понад 49 тисяч.

Лідерами по вилученим судовим рішенням також стали Дніпропетровська та Одеська області – майже по 20 тисяч зниклих документів у обох випадках.

Зниклі судові рішення на Рівненщині

Згідно із дослідженням, яке провели розслідувачі Слідство.Інфо та системи YouControl, на Рівненщині зникло 3666 рішень, прийнятих судами різних інстанцій.

Шляхом нескладної перевірки на сайті YouControl Спецкор з’ясував, до прикладу, що Рівненським районним судом області за цей же період було внесено до реєстрів меншу кількість рішень – лише 2948. Переконатися у цьому легко, проглянувши кількість рішень в системі YouControl за цим посиланням: https://youcontrol.com.ua/catalog/court/1716/ (Рівненський районний суд Рівненської області).

Цікаві порівняння:

  1. Кількість видалених за 2018 рік з публічного доступу судами Рівненщини документів еквівалентна кількості сумарно прийнятих Березнівським (717 рішень), Дубровицьким (731) та Здолбунівським (2394) райсудами Рівненщини рішень за цей же період.
  2. 3666 рішень – це більше, ніж прийняв Апеляційний суд Рівненської області (3549 рішень). Щоправда, цей суд пропрацював лише до вересня 2018 року.
  3. Це понад третину від усіх рішень Рівненського окружного адміністративного суду (10705).

Подібні порівняння можна продовжувати дуже довго, та висновок напрошується далеко неодонозначний: судова система в області та в усій країні приховує від громадськості доволі значний об’єм інформації.

Хто видаляє свої корупційні та кримінальні сліди із системи судочинства?
Які злочинці назавжди залишаться невідомими та з кришталево чистою репутацією?
Чи можливо, що система правосуддя в Україні коли-небудь зміниться?

Всі ці питання не нові, але залишаються актуальними й зараз.

Як повідомляють розслідувачі Слідства.Інфо, всі судові рішення є відкритими та повинні бути оприлюднені в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення та підписання. Так, принаймні, говорить закон. А зміни в судових рішеннях, які вже внесені до реєстру, можливі виключно для виправлення технічних помилок та описок.


Від редактора

Якщо ви маєте на руках рішення чи копію рішення суду (на вашу або ж не на вашу користь), то перевірте, чи залишився запис про це в реєстрі судових рішень. Адже невідомо, що буде завтра з вашими правами, майном чи репутацією. Оскільки в Україні і досі існує каста людей, що вважають себе вищими від Закону. Люди, що системно приховують чужі та, ймовірно, власні злочини. Будьте пильними і надавайте якомога більшого розголосу випадкам, коли ваші права порушують. Особливо, якщо порушує той, хто мав би стояти на їх захисті.

About Author