Пт. Вер 25th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Кіберполіція пропонує користувачам скаржитися на провайдерів

Двох жителів Рівненщини шахраї ошукали на 12 тисяч гривень

У кіберполіції пояснили, як будуть реагувати при відмові заблокувати російські соцмережі. Зокрема, Телеком-регулятор може проводити позапланові перевірки провайдерів на основі скарги на них з боку фізосіб.
Департамент кіберполіції запропонував користувачам скаржитися на провайдерів, які не блокують доступ до російських соцмереж згідно з указом президента про введення в силу санкцій, під які потрапили «ВКонтакте», «Однокласники», Mail.Ru Group і сервіси «Яндекса. Про це пише AIN.ua

У кіберполіції повідомили, що Національною поліцією України в особі Департаменту кіберполіції, в межах визначених повноважень вживаються заходи з метою сприяння виконанню указу про блокування російський соцмереж.

«Заходи» – в даному випадку – сприяння у перевірках телеком-регулятору НКРЗ. Комісія може проводити позапланові перевірки провайдерів на основі скарги на них з боку фізосіб. Цю процедуру регулює стаття 3, пункт 4 закону «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»

«Департамент в разі наявності правових підстав, може брати участь у проведенні вищезазначених перевірок», — коментують в кіберполіції.

Крім цього, департамент постійно веде «роз’яснювальні роботи» щодо виконання указу президента.

Раніше кіберполіція надала рекомендації інтернет-провайдерам щодо блокування заборонених ресурсів.

Як повідомлялося, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Указ набуває чинності в день опублікування.

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси “Mail.ru”, “Яндекс”, “ВКонтакте” і “Однокласники”, а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, “Первый канал”. Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних, повідомляє AIN.UA