Чт. Жов 1st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Кінологи з усієї України з’їхалися до Рівного (ВІДЕО)

Кінологи з усієї України з’їхалися до Рівного (ВІДЕО)

У Рівне на міжвідомчу семінар-нараду з’їхалися кінологи з усієї України. Вони узагальнили результати службової діяльності, обговорили питання ефективного використання потенціалу кінології в протидії злочинності та забезпеченні публічної безпеки та порядку.

Про це повідомили  у відділі комунікації поліції Рівненської області.

«Один із акцентів, який ми сьогодні розглядаємо, це підготовка до безпечного проведення «Євробачення-2017», зокрема із залученням службових собак для забезпечення безпеки всіх присутніх: як гостей, так і наших громадян, аби провести конкурс на високому рівні», – зазначив заступник Голови Нацполіції України – начальник Головного слідчого управління Олександр Вакуленко.

Посилені заходи безпеки у столиці діятимуть із 1 по 15 травня. Для цього використовуватимуться сили та засоби кінологічних підрозділів Нацполіції, Нацгвардії та прикордонної служби. Їх працівники виконуватимуть службові завдання в аеропортах та інших публічних місцях. Також залучатимуться спеціальні собаки з пошуку вибухівки та зброї під час проведення пісенного конкурсу з інших областей.

«Мета таких спільних нарад – налагодження та продовження співпраці між усіма відомствами з питань службової кінології, ефективного використання службових собак на місцях, координації дій та вироблення єдиної концепції у протидії тероризму, боротьбі з кримінальними правопорушеннями, зокрема у сфері незаконного обігу наркотиків, зброї, вибухівки та виявленню контрабанди», — наголосив начальник відділу організації кінологічної діяльності Нацполіції України Віталій Іванченко.

За словами начальника поліції Рівненської області Валерія Присяжнюка, обмін досвідом, позитивними напрацюваннями лише сприяють ефективності діяльності правоохоронних органів. Адже робота кінологів важлива для суспільства і громадян як у питаннях розкриття злочинів, боротьбі з наркозлочинами, так і в пошуках людей під час надзвичайних подій, а особливо в зоні АТО.

Під час наради присутні обговорили питання підвищення якості навчання та кваліфікації кінологів, матеріально-технічного забезпечення кінологічних центрів, проблеми та перспективи племінного розведення собак, їх утримання та підготовку.

За результатами прийнято рішення про запровадження уніфікованої методики підготовки кінологів та розроблення Державних стандартів щодо тренування, харчування, догляду за службовими собаками. Для цього буде створено відповідну робочу групу.

До того ж, із метою підвищення іміджу служби у місті Суми наприкінці травня відбудуться відкриті змагання з багатоборства зі службовими собаками серед молоді «Юний кінолог», а у вересні цьогоріч — Перший міжнародний відкритий чемпіонат Національної поліції України з багатоборства кінологів на Закарпатті.

Окрім того, невдовзі кінологи матимуть своє щорічне професійне свято. За словами Віталія Іванченка, наразі підготовлено проект указу Президента України щодо встановлення Дня кінолога 24 травня.