Чт. Вер 24th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Колядуємо та бешкетуємо разом з українськими гуртами

Новорічний плейлист 2020 - слухайте онлайн українське

Днями відбулася прем’єра рідкісної поліської колядки від “Піккардійська терція” – “На Святий Вечір”.

Новою унікальною та магічною колядою вокальна формація анонсує свій Різдвяний тур містами України “Казка на білих лапах”.
Пікардійці розповідають, що ця маловідома українська народна коляда вона могла з’явитися у репертуарі ще у 2000-их, опісля канадських гастролей.

Спершу я думав, що це гуцульська коляда, аж потім виявилося, що її коріння – на Поліссі, – розповідає учасник “Піккардійської Терції”, заслужений артист України Андрій Капраль. – Тож у мене вийшла поліська колядка із гуцульськими ритмами (усміхається). “На Святий Вечір” має якийсь магічний вплив: ота монотонність, як у легендарному “Щедрику”, отой наш особливий народний мелос! А яка історія! У маленькому тексті – великий зміст: в 10-ти куплетах розказано все: від народження до воскресіння Христа. І про колядників згадано та вдячних господарів, про українську родину. Ця колядка – дуже потужна, вона “працює” на наше коріння.

Рівняни вже багато років поспіль не уявляють своїх різдвяних свят без шаленого драйву “OT VINTA”. Слухаємо українське разом, бо “Це Різдво”: