Пт. Гру 4th, 2020

Спецкор

Головні новини України

КОЛОМОЙСЬКИЙ ЧЕРЕЗ СУД ЗОБОВ’ЯЗАВ НАБУ НАДАТИ РЕЗУЛЬТАТИ АУДИТУ KROLL ЩОДО ПРИВАТБАНКУ

Коломойський через суд зобов’язав НАБУ надати результати аудиту Kroll щодо ПриватБанку

Печерський райсуд Києва зобов’язав детективів Національного антикорупційного бюро та слідчих Служби безпеки України надати ексвласникові ПриватБанку Ігорю Коломойському результати звіту детективного атенства Kroll щодо 10 років діяльності банку до його націоналізації.

Під час судового засідання представники Нацбанку України та ПриватБанку наголошували, що звіт Kroll не стосується предмету й підстав позову. Також правоохоронці зазначали, що для отримання звіту Ігор Коломойський може звернутися до детективного агентства Kroll і сам.

Відповідно до звіту агентства, перед націоналізацією колишні власники ПриватБанку виводили з нього кошти, чим, як вважають правоохоронці, завдали державі збитків на 5,5 мільярди доларів. Як виявили працівники детективної агенції, виведення коштів реалізовувалося через кіпрську філію ПриватБанку. Національний банк не фіксував, що гроші залишали Україну, бо не вважав острівне відділення закордонним.

https://youtube.com/watch?v=6DbHUy1oOnI%3Ffeature%3Doembed

Банк залучав кошти вкладників для підтримки схеми циклічного перекредитування. А щоб якомога довше її приховувати, колишнє керівництво установи неодноразово фальсифікувало фінансову звітність — принаймні, про це йдеться в оприлюднених Нацбанком результатах розслідування Kroll.

Читайте також