Чт. Бер 28th, 2024

Спецкор

Головні новини України

“Маленька схема – не злочин”. Яків Пархоменко: рівненський лікар-підприємець

Про закриття кримінальної справи проти Якова Пархоменка з онкодиспансеру повідомило видання “Четверта влада”.

Як з’ясували журналісти Четвертої влади, в Рівненському онкодиспансері з ініціативи Якова Пархоменка процвітала схема обману пацієнтів та зловживання їхньою довірою.

За повідомленням журналістів, у квітні 2018 року тоді ще начальник відділення променевої діагностики Яків Пархоменко взяв в оренду одне з приміщень у власному відділенні. Орендував кабінет як приватний підприємець.

Про закриття кримінальної справи проти Якова Пархоменка з онкодиспансеру повідомило видання "Четверта влада"

Пацієнтів, яким надавалися послуги УЗД, мамографії, рентгену тощо, відправляли спочатку саме в цей орендований кабінет. Таким чином пацієнти вносили плату за обстеження підприємцю Якову Пархоменку. Це була плата за послуги, якы надавав саме онкодиспансер.

За підрахунками "Четвертої влади", схема дала можливість Пархоменку заробляти мільйонні суми, не надаючи пацієнтам жодних послуг.

Більше того, пацієнти онкодиспансеру, з якими мали розмову журналісти, навіть не знали, кому саме і за що платять. Це й викликало стало підставою для підозри у зловживаннях службовим становищем лікаря-підприємця.

За фактом публікації поліція відкрила кримінальне провадження. Пархоменко у свою чергу звільнився з посади керівника відділення, проте залишився ренгенологом у своєму ж відділенні.

Згодом справу закрили, оскільки “розслідування не встановило значної шкоди інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника”.

Основна причина того, що Пархоменко і далі має змогу приватно заробляти на важкохворих пацієнтах онкодиспансеру – складність довести значну матеріальну шкоду. Як можна зрозуміти зі слів експертів-юристів, для цього потрібно підтвердити близько тисячі подібних випадків. Адже кожного разу мова йде про суму у 100 грн, а для класифікації такої схеми як злочину потрібно довести зловживань щонайменше на 100 тисяч гривень. Тому поліція і не може продовжити справу або ж просто не хоче.

Виходить, що, на думку рівненських слідчих, маленька схема - це ще не злочин. Навіть якщо схема працює у відділенні, через яке щороку проходить декілька тисяч осіб. До слова, в Рівненській області понад 22 тисячі онкохворих станом на початок цього року, і ця кількість щороку зростає на кілька тисяч.

Тим часом до приватного кабінету Пархоменка, як стверджує видання, його колишні підлеглі досі відправляють пацієнтів диспансеру.

Детальніше про оборудки лікаря-підприємця читайте на сайті “Четвертої влади”.

About Author