Сб. Вер 19th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Млинівська гуманітарна гімназія закривається?

Млинівська гуманітарна гімназія закривається?

У неділю, на дорозі до Берестечка, близько сотні людей перекрили трасу біля Млинова, привертаючи увагу до своєї проблеми – закриття Млинівської районної гімназії. Пікетувальники пояснили, що так район економить кошти.

Приміщення, де зараз знаходиться гімназія, хочуть звільнити, перевести дітей у місцеву школу і укрупнити класи до 40 чоловік. Зекономлять також на зарплаті вчителів – адже передбачається їх суттєве скорочення. Серед протестуючих – батьки, учні і вчителі. Млинівська гуманітарна гімназія знаходиться у приміщенні, збудованому у 1969 році за типовим проектом середньої школи. Школа розрахована  на 540 учнівських місць. Наразі в ній навчається 320 дітей, навчально-виховний процес здійснюють 42 педагоги.

Всього в Україні близько 700 ліцеїв та гімназій, тож навантаження на бюджет суттєве. Звичайно, об’єднання шкіл і збільшення кількості дітей в класах майже перекреслює концепцію індивідуального підходу в освіті.

Керівництвом держави ухвалено стратегію на оптимізацію мережі навчальних закладів країни. Передбачається, що в рамках цієї концепції, будуть створюватись опорні школи, які приймуть учнів із закритих та реорганізованих шкіл. Оголошено, що закриття буде стосуватися недостатньо наповнених шкіл – з кількістю учнів до 25 осіб та шкіл, в яких неякісні освітні послуги.

Млинівська гуманітарна гімназія закривається?

Процедура закриття гімназії тільки розпочалась. Громада може висловити своє ставлення до даного рішення міськвиконкому і запропонувати альтернативне бачення майбутнього освітніх закладів в районі – зокрема, збереження статусу гімназії для навчання своїх дітей.

Млинівська гуманітарна гімназія закривається?
Млинівська гуманітарна гімназія закривається?