Чт. Вер 24th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

На Рівненщині відзначили Всесвітній день волонтера

На Рівненщині відзначили Всесвітній день волонтера

У всьому світі 5 грудня відзначають міжнародний День волонтера – International Volunteer Day. Україна – єдина країна у світі, де цей день переходить в День збройних сил, який відзначається 6 грудня.

Волонтерський рух у нашій країні став популярним, починаючи з Революції гідності і російської окупації. Тут зібрано цікаві факти привітання волонтерам Рівненщини.

Хто такий волонтер?

Волонтер у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник.

Це люди, які цілком безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні. Волонтерство – це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання – те, що веде волонтерів вперед.

Коли відзначають День волонтера

У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року.

Це свято – чудова нагода черговий раз подякувати всім нашим помічникам-активістам. Вже сім років поспіль, з нагоди Міжнародного дня волонтера на Рівненщині проводиться конкурс “Кращий волонтер “Спорту для всіх”. Його проводить Обласний центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” Рівненської обласної ради. Зусилля волонтерів оцінюються у п’яти номінаціях. Отож, вітання переможцям:

"Кращий волонтер року": Вадим Кіндрат, завідувач кафедри теорії і практики фізичної культури і спорту Рівненського державного гуманітарного університету.
"Кращий волонтер-організатор": Ярослава Княжинська, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю Регіонального сервісного центру МВС в Рівненській області.
"Кращий волонтер-учасник": Віктор Новік, учитель фізичного виховання Острозького НВК "Школа I-III ступенів-гімназія".
"Кращий волонтер найcтаршого віку": В’ячеслав Панасюк, учитель фізичного виховання Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №16 Рівненської міської ради
"Кращий волонтер наймолодшого віку" - Діана Вашай, майстер спорту України з софтболу, чемпіонка України, володарка Кубку України, гравець команди "Західний вогонь".
Нагадаємо, що відповідно до статистичних даних, оприлюднених Організацією Об’єднаних Націй, у всьому світі нараховується близько 140 мільйонів волонтерів.