Сб. Вер 19th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

«Нехай до Росії звертаються!» – католикам не дали у власність Рівненський органний зал

«Нехай до Росії звертаються!» - католикам не дали у власність Рівненський органний зал

Луцька дієцезія Римо-католицької церкви отримала відмову у поверненні у власність католиків костел Святого Антонія, який нині використовують як органний зал у Рівному.

Зауважимо, католики дещо змінили своє прохання. Спершу вони просили віддати їм будівлю ХІХ століття повністю, а тепер хочуть бодай дозволу на богослужіння.

Представник Луцької дієцезії на комісію не приїхав. Натомість виступив перед депутатами директор обласної філармонії Микола Орешко. За його словами, католики суперечать самі собі. Бо нині просять про богослужіння, хоча раніше заявляли, що проводити богослужіння та концерти одночасно не можна.

Окрім того, директор філармонії зазначив, що католицька громада у місті нараховує близько 500 вірян і має де молитися. Крім костелу на розі Дубенської та Соборної, у Рівному зараз будують костел на вулиці Гагаріна.

Також Микола Орешко наголосив, що костел Святого Антонія у католиків забирала радянська влада:

— Правонаступником СРСР є Росія, а не ми, туди нехай звертаються!

Рівненська ОДА також виступила проти передачі, зазначивши, що костел є пам’яткою архітектури, а тому законодавчо неможливо його повернути.

Таким чином депутати комунальної комісії відмовили католикам, зважаючи на відсутність юридичних підстав задовольнили клопотання релігійної громади.

Додамо, комісія підтримала клопотання філармонії про виділення коштів з обласного бюджету на заміну вікон в органному залі. Як зазначив пан Орешко, ззовні вікна матимуть такий же вигляд, як нині, але всередині буде енергозберігаючий склопакет.