Чт. Вер 24th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Нові злочини КеГеБіста Стекляра?

Нові злочини КеГеБіста Стекляра?

Цікаве і надзвичайно важливе дослідження теми злочинів КГБ, а зокрема щодо діяльності мешканця Рівного Бориса Стекляра, виклав у своєму блозі на censor.net.ua Денис Поліщук.

Нові злочини КГБ

Як ми і обіцяли, продовжує здійснювати контроль справи полковника Бориса Стекляра. Сьогодні у Рівненську прокуратуру нами направлено ряд запитів та клопотань. Один з них про допит свідка.
В рамках діяльності Національного центру правозахисту, мені стала відома людина, яка володіє фактами стосовно інших злочинів вчинених офіцером КГБ Стекляром Борисом Єфимовичем. А саме:
– молодший лейтенант Борис Стекляр будучи помічником оперативно-уповноваженого райвідділу МВС Рівненської області, командуючи однією з військових груп, в ніч на 30 червня 1947 року взяв участь у вбивстві українського повстанця Івана Никифоровича на псевдо «Певний».

– старший лейтенант Борис Стекляр будучи засідателем Військового трибуналу військ МВС Рівненської області, 6 квітня 1948 року, без участі захисту, в закритому засіданні Військового трибуналу у місті Дубно засудив десять людей до 25 років і ще одну до 10 років позбавлення волі.

– капітан Борис Стекляр будучи оперативно-уповноваженим 4-го відділення Управління КДБ Рівненської області, спільно з іншими офіцерами держбезпеки, 19 серпня 1955 року в селі Здовбиця Рівненської області, вбив українського повстанця Анатолія Маєвського на псевдо «Уліян».

Нововиявлені обставини мають істотне значення для об’єктивного розслідування та встановлення всебічного та повного з’ясування вчинених діянь відставним чекістом Борисом Стекляром.
Документальні свідчення вчинених злочинів, ми надамо згодом.
Нагадаємо:
– 12 квітня Генеральна прокуратура зареєструвала заяву про жорстокий злочин вчинений полковником КГБ проти борців за незалежність України, а саме Ніла Хасевича та двох його побратимів.
– 13 квітня розпочате досудове розслідування за фактом вбивства художника Ніла Хасевича капітаном Борисом Стекляром.

Судовий процес відбудеться, злочинців КГБ покарають.
Слідкуйте, далі буде.

Нові злочини КеГеБіста Стекляра?

Нові злочини КеГеБіста Стекляра?