Вт. Жов 27th, 2020

Спецкор

Головні новини України

Операція “Новорічна ялинка”: за крадіжку дерев – штраф 5000 грн

Операція "Новорічна ялинка": за крадіжку дерев - штраф 5000 грн

У Рівненській області стартувала операція “Новорічна ялинка”, що має на меті запобігання вирубці ялин, сосен та інших популярних в новорічний період дерев.

– За незаконну порубку і пошкодження хвойних дерев, їх перевезення, зберігання, а також за порушення порядку реалізації новорічних ялинок настає адміністративна відповідальність, а в окремих випадках – кримінальна, – попереджають у Державній екологічній інспекції у Рівненській області.

За незаконну порубку “світить” накладення штрафу від 510 до 1020 гривень на громадян і від 2550 до 5100 гривень – на посадових осіб.

Окрім штрафних санкцій, порушник має відшкодувати завдану шкоду, розмір якої за незаконне вирубування або пошкодження до ступеня припинення росту хвойних дерев.

Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України, кримінальна відповідальність настає, коли розмір шкоди перевищує 20 000 гривень або при здійсненні правопорушення у заповідниках, на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду та в інших особливо охоронюваних лісах.

У разі виявлення фактів незаконних порубок хвойних дерев або їх реалізації просять повідомляти на “гарячу лінію” за номером: (0332) 72-33-96.