Чт. Вер 24th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Організатора так званих “бурштинових протестів” під Рівненською ОДА арештували без права внесення застави

Організатора так званих "бурштинових протестів" під Рівненською ОДА арештували без права внесення застави

Юрію Клейносу, а саме він був організатором “акції” під ОДА 10 травня, обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на два місяці. Його звинувачують за ч.2 ст.110 КК України – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, тобто умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, якщо вони вчинені за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області, під процесуальним керівництвом якої перебуває провадження.
Встановлено, що підозрюваний організував спробу проведення 10 травня цього року несанкціонованого мітингу в м. Рівне, на якому із залученням за винагороду групи осіб (в т.ч. так званих “стрімерів”) намагався вчинити дії, спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України шляхом здійснення публічних закликів та розповсюдження матеріалів із закликами щодо таких дій.
“І хоча “псевдоакцію” було одразу припинено правоохоронцями спільно із місцевими активістами, дану подію того ж дня було використано низкою російських ЗМІ для формування у громадян негативної думки та ставлення до України, зокрема до її державних структур (приміром під заголовками “Неонацисты устроили драку с копателями янтаря в Ровно”)”, – заявили в прокуратурі.
В учасників акції вилучено плакати та листівки під гаслами “Ровенская Республика”, “Бурштин – надбання Рівненської народної республіки” та інші.
За процесуального керівництва прокуратури Рівненської області слідчим Управління СБУ в Рівненській області 32-річному жителю м.Києва повідомлено про підозру у вчиненні закінченого замаху на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст. 15, ч. 2 ст. 110 КК України).
У даному кримінальному провадженні триває досудове розслідування з метою з’ясування усіх обставин тяжкого злочину та скерування обвинувального акту до суду.
За ініціативи прокуратури до підозрюваного суд застосував запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави.
Як пише Українська правда, у прокуратурі зазначили, що ч.2 ст.110 КК України – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, тобто умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, якщо вони вчинені за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.