Чт. Вер 24th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Перший лауреат антипремії “Це яйце” – Володимир Зеленський

Перший лауреат антипремії "Це яйце" - Володимир Зеленський

В Україні визначили лідерів антипремії “Це яйце” за сексизм політиків та ЗМІ. Всього визначили 6 “переможців” у двох номінаціях.

У номінації “Сексистські висловлювання” перше місце отримали аж четверо політиків. Про це повідомляється на сторінці “Повага – кампанія проти сексизму”.

Перше місце розділили Володимир Зеленський, Олександр Башенко, Владислав Марченко та Максим Бужанський. Крім них премію “Сексистський матеріал” розділили два учасники рейтингу: видання “Сегодня” та телепередача “Чому так” на телеканалі “112 Україна”, який пов’язують з Віктором Медведчуком.

Нагадаємо, на кампусі стартапів Station F у Франції Зеленський назвав українських жінок державним брендом. За це неоднозначне висловлювання йому і вручатимуть нагороду.

Експрезидент Федерації велоспорту Олександр Башенко отримав приз завдяки сексистським висловам у бік спортсменки Анни Соловей.

Уповноважений з гендерних питань Запорізької облради Владислав Марченко не схвалює жінок, що дозволяють собі носити надто відвертий одяг. На його думку, коротка жіноча спідниця – привід для чоловіка пропонувати секс. Така заява політика навіть спричинила появу новий мережевий флешмоб – #забулазапитатьумарченка.

“Слуга народу” Максим Бужанський відзначився неповагою до журналістки “Нового времени”, допустивши образливі вислови.

У шоу “Чому так” на 112 каналі з темою “Чому жінок при владі набагато менше, ніж чоловіків?” прозвучав ряд сексистських коментарів. При цьому ведуча шоу Євгенія Скорина не зробила нічого, аби збалансувати інформацію чи зупинити дискримінативну перепалку.

Сайт “Сегодня” переміг завдяки статтям “Немає хлопця – немає перемог: Світоліна програла другий матч після розриву з Монфісом” і “Секс-машина”: в червоних трусах дружина “динамівця” гарує, як кінь”. Тут достатньо навести лише назви матеріалів, щоб зрозуміти їхній приблизний зміст.

– Аудиторія медіа і виборці політиків більше не хочуть споживати інформацію, заражену зайвими ідеологічно контекстами або мовою ненависті. Гостра реакція аудиторії на такі публікації або висловлювання – найкращий доказ, – заявила представниця кампанії “Повага” Ірина Славінська.