Пн. Вер 21st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Польща припинила видачу віз українцям

Польща припинила видачу віз українцям

Усі консульські установи Республіки Польща в Україні призупинили свою роботу після теракту у Луцьку. Представництва Польщі не працюватимуть до того часу, поки українська влада не забезпечить їм належної охорони.

Про це йшлося на зустрічі у Варшаві надзвичайного на повноважного посла України Андрія Дещиці та віце-міністра МЗС Польщі Яна Дзєдзічака.

Дзєдзічак наполегливо вимагав, аби українська сторона застосувала рішучі і негайні дії з метою виявлення і покарання виконавців, а також забезпечила ефективну цілодобову охорону польських дипломатично-консульських установ, акредитованих на території України.

Також Ян Дзєдзічак наголосив, що усі польські консульські установи в Україні будуть зачинені до того часу, поки вищеназвані очікування Польської сторони не будуть виконані. Консули Республіки Польща необхідну допомогу надаватимуть лише громадянам Польщі.

У МЗС Польщі нагадали, що, відповідно до положень Віденської конвенції про консульські стосунки, держава, яка приймає представництво, зобов`язана використовувати усі відповідні засоби для того, щоб запобігти будь-яким замахам на консульських працівників, а також на місця їхньої служби.

Тим часом у польському консульстві підтвердили, що видача віз припиняється на невизначений термін. Про будь-які зміни та відновлення повноцінної роботи консульства мають повідомити додатково.

Нагадаємо, минулої ночі у Луцьку невідомі з гранатомета обстріляли будівлю Генерального консульства Республіки Польща.