Пн. Вер 21st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Понад 3000 жителів Рівненщини “невиїзні” через несплачені аліменти

Понад 3000 жителів Рівненщини невиїзні через несплачені аліменти

З початку року виконавча служба стягнула з боржників уже 19,5 млн грн аліментів.

Державними виконавцями винесено 3649 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржників щодо виїзду за кордон. Про це повідомили у пресслужбі Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. 

Нагадуємо, що до неплатників аліментів, у яких сукупний розмір заборгованість перевищує суму платежів більше ніж 4 місяці (та 3 місяці для батьків важкохворої дитини), застосовуються тимчасові заборони у вигляді обмеження боржника у праві виїзду з України, праві керувати автомобілем, праві користуватись зброєю та праві полювати.

Завдяки застосуванню обмежень, у час карантину з окремих батьків вдалося одноразово стягнути біля 100 тисяч грн. Позитивні приклади зафіксовані в Острозькому, Здолбунівському та Рівненському районах.

Нагадаємо, боржник, який має заборгованість зі сплати аліментів, також не може впливати на рішення про тимчасовий виїзд дитини за межі України.

Зауважимо, що тимчасові обмеження знімаються у разі винесення державним виконавцем постанови про закінчення виконавчого провадження або погашення заборгованості зі сплати періодичних платежів у повному обсязі.