Пн. Вер 21st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Рада ЄС затвердила безвізовий режим для України

Рада ЄС затвердила безвізовий режим для України

11 травня Рада Євросоюзу затвердила без обговорення безвізовий режим для України. Про це повідомив президент Петро Порошенко у Facebook, передає ONLINE.UA.

“ТАК! Ми це зробили!!! Щойно Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про надання нам, громадянам України, права на безвізові подорожі. 17 травня у Страсбурзі — як ми домовилися з нашими європейськими друзями, — урочисто підпишуть відповідний законодавчий акт. Це, напевно, буде один із найважливіших моїх візитів за три роки на посаді Президента. Я безмежно вдячний всім, завдяки кому зміг виконати одну зі своїх головних передвиборчих обіцянок. Вітаю вас, дорогі співвітчизники, з цим історичним рішенням. Це – неначе повернення додому після довгої та виснажливої подорожі… Повернення до нашого спільного європейського дому. Ми пориваємо з пострадянським минулим і дедалі більше стаємо частиною єдиного європейського цивілізаційного простору. Цінуйте свій український паспорт. І любіть Україну!” — написав гарант.

Як пише Укрінформ, безвізові подорожі для українських громадян набудуть чинності 11 червня. Далі, за процедурою, президент Європарламенту та посол головуючої в Євросоюзі Мальти остаточно затвердять безвізовий режим для України 17 травня. У Страсбурзі церемонію підписання законодавчого регламенту планує відвідати президент України Петро Порошенко. Раніше, 26 квітня, Рада Європейського союзу на рівні послів погодила надання Україні безвізового режиму. 6 квітня депутати Європейського парламенту проголосували за надання українцям права на в’їзд до Європейського Союзу без віз.
Джерело: https://novyny.online.ua/775760/rada-es-zatverdila-bezvizoviy-rezhim-dlya-ukrayini/