Сб. Вер 26th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

“Радикали на Київ за $100-300” – проросійський твітер знов в ударі

Ймовірно в тепловому. У мережі Twitter російські та проросійські акаунти поширюють інформацію про т.зв. “автобуси радикалів на Київ”.

Зокрема твітер-акаунти Володимира Соловйова, “Резидент” та “Наш Харків” розмістили відповідні твіти. Дописи майже ідентичні. Хоча посилаються на власні джерела, в тому числі – в структурі СБУ:

Повідомляється, що із західних обласних центрів до Києва збирають автобуси радикалів та учасників АТО. Платять нібито по 100-300 доларів за добу, домовляються на 5 діб, а далі – як піде. Хто платить, за що саме, і яким чином це взагалі стосується Росії – не уточнюється.

Нагадаємо, у Києві завтра відбудеться народне віче, на якому від Президента Володимира Зеленського та українських дипломатів вимагатимуть дотримання і захисту національних інтересів під час проведення саміту нормандської четвірки, який відбудеться днем згодом – в понеділок, 9 грудня. Паралельно по всій Україні відбудуться пов’язані з цим акції. Зокрема в Рівному анонсували віче “Зупини капітуляцію”.

Щодо нормандського формату

“Нормандська четвірка” збереться вшосте за весь час існування, і вперше за останні три роки. Також це буде перша зустріч Володимира Зеленського в якості Президента з В.Х. Путіним.

Варто зауважити, що однією з передумов зустрічі стало виконання т.зв. “формули Штайнмайєра” і розведення військ, які викликали бурю протестів.

Деталі зустрічі поки тримаються в таємниці, тому українська громадськість та політикум вимагають у Президента дотримуватися курсу на захист суверенітету, територіальної цілісності України та інтересів незалежної української держави.

Які плоди принесе нормандський формат – питання відкрите. Зрозуміло одне: українці очікують, що політична воля новообраного Президента відповідатиме його посаді.