Сб. Вер 19th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Реакція на пранк: у Рівному заборонили проводи ЛГБТ-марші

Реакція на пранк: у Рівному заборонили проводи ЛГБТ-марші

Сьогодні, 24 грудня, Рівнерада вирішила обмежити право окремих рівнян на проведення масових заходів та зборів.

Йдеться про рішення “Про заборону проведення на території м. Рівне маршів представників ЛГБТ-спільнот”.

Рішення прийняли в переддень Нового року, оскільки до міської влади надійшло повідомлення про проведення “Маршу рівності “РівнеПрайд”, запланованого на 1 січня. Публічна сторінка даної події доступна у Facebook.

Передісторія

Нагадаємо, що місяцем раніше в Рівному активно почали обговорювати історію, опубліковану на одній із відомих у Рівному публічних сторінок у Facebook. Допис про двох геїв, яким нібито не дозволили потанцювати в одному із закладів Рівного, згодом було видалено. Проте історія отримала продовження, на сторінках одного з місцевих видань: стаття під назвою Геям не дали станцювати «медляк» в рівненському ресторані, опублікована 23 дистопада цього року і зібрала понад 8 тисяч переглядів.

Місцеві журналісти навели аргументи щодо фейковості даної новини та автора першоджерела – т.зв. Катерини Омельчук, об’єктивнних доказів існовання якої ні в мережі Інтернет, ні в будь-яких інших джерелах просто немає.

Наступним кроком пранкера (пранкерів) стало провокативне за своєю суттю повідомлення міській владі щодо проведення 1 січня заходу під назвою “Марш рівності “РівнеПрайд”. Саме в день народження Степана Бандери, приблизно в той же час, коли зазвичай відбуваються заходи із вшанування українського націоналіста, і було заплановано захід.

Очевидно, що до сьогоднішнього рішення не було жодних об’єктивних причин вважати, що подібна акція таки відбудеться. Зрештою Рівнерада в терміновому порядку прийняла рішення про заборону подібних заходів, пославшись на Конституцію, декілька законодавчих, підзаконних актів та навіть на Загальну декларацію прав людини і Міжнародний пакт про громадянські та політичні права.

Цікаво, що в жодному із перелічених у рішенні Рівнеради документів взагалі немає згадок про представників ЛГБТ або вказівок на девіантність нетрадиційних сексуальних вподобань.

Рівнераду це не зупинило, і тепер 37 міських депутатів на чолі з Олександром Чубаєм (саме йому доручать контроль за виконанням рішення) стали жертвами пранку.

Факт полягає в наступному: депутати свідомо обмежили права окремих громадян, висловивши таким чином страх перед невідомою (і не факт, що взагалі існуючою) загрозою.

Справжні організатори акції наразі поки ніяк не відреагували на рішення Рівнеради.