Реакція на пранк: у Рівному заборонили проводи ЛГБТ-марші

Опубліковано: 24 Грудня 2019

Сьогодні, 24 грудня, Рівнерада вирішила обмежити право окремих рівнян на проведення масових заходів та зборів.

Йдеться про рішення “Про заборону проведення на території м. Рівне маршів представників ЛГБТ-спільнот”.

Рішення прийняли в переддень Нового року, оскільки до міської влади надійшло повідомлення про проведення “Маршу рівності “РівнеПрайд”, запланованого на 1 січня. Публічна сторінка даної події доступна у Facebook.

Передісторія

Нагадаємо, що місяцем раніше в Рівному активно почали обговорювати історію, опубліковану на одній із відомих у Рівному публічних сторінок у Facebook. Допис про двох геїв, яким нібито не дозволили потанцювати в одному із закладів Рівного, згодом було видалено. Проте історія отримала продовження, на сторінках одного з місцевих видань: стаття під назвою Геям не дали станцювати «медляк» в рівненському ресторані, опублікована 23 дистопада цього року і зібрала понад 8 тисяч переглядів.

Місцеві журналісти навели аргументи щодо фейковості даної новини та автора першоджерела – т.зв. Катерини Омельчук, об’єктивнних доказів існовання якої ні в мережі Інтернет, ні в будь-яких інших джерелах просто немає.

Наступним кроком пранкера (пранкерів) стало провокативне за своєю суттю повідомлення міській владі щодо проведення 1 січня заходу під назвою “Марш рівності “РівнеПрайд”. Саме в день народження Степана Бандери, приблизно в той же час, коли зазвичай відбуваються заходи із вшанування українського націоналіста, і було заплановано захід.

Очевидно, що до сьогоднішнього рішення не було жодних об’єктивних причин вважати, що подібна акція таки відбудеться. Зрештою Рівнерада в терміновому порядку прийняла рішення про заборону подібних заходів, пославшись на Конституцію, декілька законодавчих, підзаконних актів та навіть на Загальну декларацію прав людини і Міжнародний пакт про громадянські та політичні права.

Цікаво, що в жодному із перелічених у рішенні Рівнеради документів взагалі немає згадок про представників ЛГБТ або вказівок на девіантність нетрадиційних сексуальних вподобань.

Рівнераду це не зупинило, і тепер 37 міських депутатів на чолі з Олександром Чубаєм (саме йому доручать контроль за виконанням рішення) стали жертвами пранку.

Факт полягає в наступному: депутати свідомо обмежили права окремих громадян, висловивши таким чином страх перед невідомою (і не факт, що взагалі існуючою) загрозою.

Справжні організатори акції наразі поки ніяк не відреагували на рішення Рівнеради.

Олексій Самчук

Читати наступну статтю

Володимирецькі поліцейські вилучили авто із підробленими документами

Вт Гру 24 , 2019
Учора, 23 грудня, під час патрулювання району група реагування патрульної поліції Володимирецького відділення на автодорозі поблизу села Красносілля зупинила автомобіль «Оpel Аstra» Під час перевірки документів у 39-річного водія, жителя Сарн, з’ясувалося, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу має ознаки підробки через відмінність VIN-коду із наявним у базі Зі слів […]
Володимирецькі поліцейські вилучили авто із підробленими документами