Чт. Жов 29th, 2020

Спецкор

Головні новини України

Рівненська обласна рада збереться на позачергову сесію

Рівненська обласна рада збереться на позачергову сесію

Рівненська обласна рада збереться на позачергове засідання у зв’язку із рішенням Національної
комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і компослуг. Відповідне рішення 3 квітня 2017 року, під час брифінгу, озвучив голова фракції ВО «Свобода» в обласній раді Олександр Савчук, спільно із представниками фракцій ВО «Батьківщина та «УКРОП».

Нагадаємо, що НКРЕКП затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи
газопостачання. Таким чином з 1 квітня для населення і промислових споживачів вводиться нова додаткова плата за користування газом. Тепер українці будуть отримувати окремий платіж за паливо, як товар, та окремий за його доставку та розподіл серед споживачів. Субсидія на дану виплату не поширюється, оскільки це готівковий і регулярний платіж, який ляже тягарем на плечі громадян, в тому числі й тих, які мають вдома лише газову плиту.

«Такого платежу немає в жодному Законі України. Як це так, що регулятор самостійно вводить
додатковий платіж? Абонплата за газ відтепер здійснюється навіть в тому випадку, коли людина не споживає. Найбільше постраждають від введення цього платежу соціально незахищені верстви населення. До прикладу, зараз пенсіонери платять 30 гривень на місяць, а з квітня тільки абонплата для них складе 44 гривні плюс 27 грн за газ. Отже, нове рішення обійдеться в додаткові 41 гривню на місяць, а в залежності від типу лічильника і до 80. Тому ми, разом із представниками фракцій ВО «Батьківщина» та «УКРОП» ініціюємо проведення позачергової сесії з цього питання, де депутати мають стати на захистити права жителів Рівненщини», – зазначив під час брифінгу голова фракції ВО «Свобода» Олександр Савчук.