Пн. Вер 21st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Рівненська облрада звернулася до Президента щодо “Штайнмайєра” з другої спроби

Рівненська облрада – проти "формули Штайнмайєра"

Засідання Рівненської обласної ради

За звернення щодо т.зв. “формули Штайнмайєра” депутати Рівненської облради проголосували 8 жовтня. Попередньо проголосувати за це звернення не вдалося – на позачергове засідання 3 жовтня не зібрався кворум.

В рамках позачергової сесії облради було прийнято 6 рішень. Крім деяких господарських питань до пунктів порядку денного під першим номером було включено звернення до Президента. В зверненні депутати наголошують на можливих небезпечних наслідках імплементації домовленостей, які підтримала тристороння контактну група у Мінську.

“Ми, депутати Рівненської обласної ради, рішуче застерігаємо вище політичне керівництво України через реалізацію так званої «формули Штайнмайєра» розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження з боку колишньої метрополії, що у підсумку знову зробить Україну частиною Росії” – зокрема йдеться у зверненні

У тексті звернення депутати Рівненщини також вимагають проведення виборів виключно після відновлення повного контролю Українською владою над територіями окупованих Росією ОРДО та ОРЛО:

“Вважаємо, що вибори на Донбасі можливі лише після виведення російських військ, роззброєння бойовиків, відновлення контролю України над українсько-російським кордоном, введення тимчасової адміністрації, відновлення судоустрою України та законодавства України, покарання терористів.”

Нагадаємо, що голосування за звернення 3 жовтня не відбулося, оскільки із 64 депутатів облради в залі засідань зібралася тільки трохи більше третини депутатів – до початку з’явилися 22 депутати, згодом ще 2. Через відсутність кворуму обговорення дати скликання позачергової сесії вирішили провести на зборах голів фракцій 7 жовтня.