Пн. Вер 21st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Рівненський АЗОТ в 1 півріччі скоротив виробництво міндобрив

Рівненський АЗОТ в 1 півріччі скоротив виробництво міндобрив

У першому півріччі 2020 року ПрАТ “Рівнеазот”, що входить до Group DF Дмитра Фірташа, створив всього 375,6 тис. тонн міндобрив.

У першому півріччі підприємство працювало по повному циклі тільки півтора місяці. На початок липня 2020 року склалися сприятливі умови для роботи з повним завантаженням цехів. Але, на жаль, такого завантаження не відбулося через те, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі та Уряд не ввели квоти на імпорт азотних добрив. Засилля російського імпорту, який в обхідну завозиться через Білорусь, Польщу, Латвію, Туреччину і Грузію, зводить нанівець всі зусилля українських хімічних підприємств і не дає можливості такому підприємству, як “Рівнеазот” нарощувати виробництво. Більш того, ми змушені почати скорочення персоналу через непродуману промислову політику Уряду, – зазначив Михайло Заблуда, Голова Правління ПрАТ “Рівнеазот”.

За словами Заблуди, вітчизняні підприємства та виробники галузі апріорі неконкурентні на внутрішньому ринку з постачальниками-імпортерами. Різниця в ціні газу для українських підприємств така, що споживач обирає дешевший імпортний продукт.

Повідомляється, що проектна виробнича потужність ПрАТ “Рівнеазот” з становить майже 1,5 млн тонн в рік.

За причини не грамотних рішень чиновників наноситься пряма шкода вітчизняному хімпрому. Бюджет недоотримує дохід, підприємства втрачають кадри, українські виробники не можуть швидко модернізуватися і зробити інвестиції в основні фонди для того, щоб бути більш конкурентоспроможними на глобальних ринках, – акцентував Михайло Заблуда.

Group DF – диверсифікована міжнародна група компаній, бізнес якої представлений в ряді країн Європи і Азії. Група також розвиває бізнеси в сферах сільського господарства, медіа. Одна із функцій групи компаній – консолідація бізнесів Дмитра Фірташа.

Нагадаємо, 5 вересня 2019 року Антимонопольний комітет України вирішив примусово поділити холдингову компанію OSTCHEM Дмитра Фірташа, що входить до Group DF.