Чт. Жов 29th, 2020

Спецкор

Головні новини України

Родина священика на Рівненщині створила молочну ферму

Родина священика на Рівненщині створила молочну ферму

На Рівненщині почала роботу уже десята сімейна молочна ферма “Родина-Плюс”.

Створило її подружжя Ігоря та Олесі Хабатюків, яка родом із села Ільпінь, що на Здолбунівщині. Ферма знаходиться у селі по сусідству – Орестові.

Саму ферму відкрили в день 33-річчя Ігоря Хабатюка. Він предстоятель храму Різдва Богородиці, який знаходиться неподалік – у селі П’ятигори.

– Створення молочної ферми (третьої у Здолбунівському районі) стало можливим завдяки тому, що на Рівненщині реалізують такий проект. Це приклад того, як люди не бояться використовувати всі можливості, брати на себе відповідальність і постійно вчитись чогось нового, – говорить керівниця департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько. – І сім’я Ігоря Хабатюка тому приклад. На своїй молочній фермі вона утримує 33 корови, закуплені в племінному репродукторі. Сімейна молочна ферма забезпечена сучасним доїльним апаратом, холодильним обладнанням для охолодження та зберігання молока.

Родина священика на Рівненщині створила молочну ферму

– Ми мали досвід утримання корів. Спочатку у нашому підсобному господарстві утримували п’ять корів, поступово збільшували кількість. Тепер їх 33, – розповідає священик-фермер Ігор Хабатюк.

Фермер також орендує 80 гектарів землі, і непогано з ними справляється. Секрет того, щоб усе встигатизробити, на його думку не складний. На думку Ігоря Хабатюка, у селі не працюючи – не вижити. Тому він працює, як і будь-які його односельчани.

Раніше йому значно більше допомагала в господарстві дружина, однак зараз у неї, як він каже, відпустка. Олеся Хабатюк доглядає свого наймолодшого шестимісячного сина Матвія. Крім нього, в молодій родині потрібно доглядати ще й за двома старшими дітьми – 9-річному Тимофію та дочці Ярославі, котрій зараз лише 5 років.