Чт. Сер 13th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Слідом за Іванісовим “посунули” Соломчука

Дмитра Соломчука звільнили з посади заступника голови фракції партії "Слуга народу"

3 грудня Дмитра Соломчука звільнили з посади заступника голови парламентської фракції партії Слуга народу”. Рівненським нардепам, схоже, все менше довіряють у партії.

Нагадаємо, вчора з трибуни Парламенту його голова Дмитро Разумков оголосив про виключення із фракції “Слуга народу” Романа Іванісова. Скандальний нардеп-мажоритарник так і не спромігся спростувати факт участі в груповому згвалтуванні у 1996 році. За це він відсидів 30 місяців у колонії загального режиму.

Показово, що і Дмитра Соломчука, який привів Іванісова до лав партії, понизили в табелі про ранги. Засновник компанії “Агро-Центр” та співвласник ТОВ “Могул Лубрікантс” став для нової політичної сили опорною ногою в Рівненській області.

Саме Соломчук займався розбудовою команди і рекомендував ключових кандидатів на парламентських виборах. І хоча в бізнес-інтересах він та Іванісов скоріше конкуренти, все ж до складу команди другому вдалося потрапити. Він відразу став заступником голови фракції в новому Парламенті, і тепер його звільнили з цієї посади.

“Невдоволений роботою заступника” – Арахамія

Офіційні коментарі голови фракції Давида Арахамії та його колишнього заступника щодо кадрових змін – доволі розмиті. З одного боку Арахамія сказав, що не задоволений роботою Соломчука. Якою саме роботою він невдоволений – не уточнив. З іншого боку, це важливо, оскільки дало можливість “красиво” поступитися посадою Дмитрові Соломчуку. Цією можливістю він скористався вміло.

Сьогодні всі новини пишуть, що я від сьогодні не є зам керівника фракції політичної партії “Слуга народу”. Але зради не чекайте – її немає і ніколи не буде. Фізично не вистачає на все часу. Я активно займаюся виборами в об’єднані територіальні громади та залученням інвесторів – як зовнішніх, так і внутрішніх, як в нашу рідну Рівненську область, так і в інші області. На все фізично часу не може вистачати. Дякую, все буде просто чудово, – говорить Дмитро Соломчук на відео Четвертої влади.

Другий шанс на довіру

Звичайно, не виключено, що Соломчук справді неспроможний витримувати фракційний “турборежим”. Але ряд питань тоді залишаються без відповіді.

Чи пов’язане звільнення Соломчука зі скандалом навколо Іванісова? Чи це просто збіг, що в один день вирішилися питання пов’язаних між собою двох нардепів з Рівненщини? Чи справді Арахамія та Соломчук говорять про одні і ті ж причини кадрових змін в керівництві фракції? Чи знав колишній заступник Арахамії про “скелети в шафі” Іванісова і приховав це від керівництва фракції? Чи, може, деяких людей у фракції вирішили зробити менш публічними, аби уникати надалі подібних незручних питань? Чи справа лише в належності рівненських нардепів до т.зв. групи Коломойського?

Судячи з офіційних коментарів політиків, ніхто з них не підтвердить, але й наврядчи остаточно спростує високоймовірний зв’язок двох кадрових рішень.

Зрештою Дмитро Соломчук чітко окреслив поле своєї діяльності в найближчому майбутньому. Адже тільки забезпечивши для партії хороший результат на місцевих виборах, він заслужить більше довіри. Тоді і про деякі дрібниці, на кшталт “ненадійних” (небезкоштовних) рекомендацій, можна буде забути.