Пт. Вер 25th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Стратегія Рівненщини 2027: від деревообробки до IT-сфери

Стратегія Рівненщини 2027: від деревообробки до IT-сфери

На Рівненщині презентували проєкт Стратегії розвитку області до 2027 року. Документ доволі загальний, хоча основна суть – доволі зрозуміла.

Над документом працювали впродовж року, використовуючи рекомендації Мінрегіону, Мінекономіки, міжнародних експертних груп, досвід регіонів України та інших країн.

Захід відбувся за участю заступників голови ОДА Ігоря Тимошенка та Сергія Гемберга, депутатів облради, експертів різних галузей, громадськості.

Стратегія Рівненщини 2027: від деревообробки до IT-сфери

Основні етапи розробки Стратегії складалися, зокрема, з соціально-економічного аналізу, побудови SWOT-аналізу регіону та SWOT-матриці порівняльних переваг, викликів і ризиків. При цьому велика увага приділялася новому підходу – смарт-спеціалізації.

Як розповів керівник департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Костянтин Мокляк, за результатами проведеної роботи було визначено 5 пріоритетних сфер смарт-спеціалізації – деревообробна та меблева промисловість, виробництво продуктів харчування та поглиблена переробка сільськогосподарської продукції, високотехнологічне органічне сільське господарство, ягідництво та садівництво, логістика, ІТ- сектор.

Стратегія Рівненщини 2027: від деревообробки до IT-сфери

На наступному етапі, під час засідання 3-х фокус-груп, були відібрані проєктні ідеї та визначено їх відповідність стратегічним операційним цілям та завданням Стратегії – 2027.

На основі проєктних ідей були сформовані технічні завдання та включено їх до Плану на 2021 – 2023 роки із реалізації Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2027 року.

Серед основних – підтримка малого та середнього підприємництва та залучення інвестицій, створення транспортно-логістичного хабу, розвиток мережі Центрів надання адміністративних послуг, покриття мобільним зв’язком та Інтернетом, промоція туристичного потенціалу області тощо.