Пт. Вер 25th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Тарифи на теплопостачання на Рівненщині перерахують

Тарифи на теплопостачання на Рівненщині перерахують

Перерахувати тарифи на теплопостачання та послуги гарячої води – ключове питання Всеукраїнського селектору під керівництвом Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.

Рівненську область під час наради представляв голова ОДА Віталій Коваль. Також з Прем’єром спілкувалися його заступники. Серед них – Сергій Подолін, Ігор Тимошенко та Людмила Шатковська.

На селекторній нараді були присутні керівники структурних підрозділів, органів місцевого самоврядування та теплопостачальних підприємств.

– Газ здешевшав на 30%, тому тарифи мають теж знизитися вже за грудень. Сьогоднішню нараду ми проводимо для того, щоб синхронізувати роботу всіх областей і переконатися, що ми спокійно входимо в наступний рік, – зазначив Олексій Гончарук.

За його словами, в багатьох містах вже знають, які інструменти потрібно застосувати, щоб знизити суми в платіжках. Це стосується опалення на природному газу. Міністерство розвитку громад та територій України консультує всіх з цього питання.

На Рівненщині перерахують тарифи на теплопостачання

Голова ОДА Віталій Коваль закликав присутніх на засіданні керівників міст та теплопостачальні підприємства опрацювати дане питання. Тоді уже в січні 2020 року споживачі послуг отримають платіжки з перерахунками.

Очільник області доручив своїй заступниці Людмилі Шатковській спільно з департаментом житлово-комунального господарства ОДА опрацювати усі проблемні питання з приводу перерахунків, а також довести до відома голів районів та міст. Також до питання долучено керівників підприємств, що надають такі  послуги інформацію про необхідність перерахунків. Результати виконання доручень Уряду будуть розглядатися через тиждень. Чи до того часу тарифи на теплопостачання встигнуть перерахувати – незрозуміло.

На Рівненщині перерахують тарифи на теплопостачання

З чого виникла перерахувати тарифи на теплопостачання

Нагадаємо, в грудні “Нафтогаз” знизив ціну на газ для потреб населення до 5132 грн за 1 тис. м³ (із ПДВ). Водночас в діючих тарифах вартість газу становить 7482 грн. Це зокрема викликало значні заборгованості у споживачів за газ, які чекають перерахунки тарифів. Тому на Рівненщині перерахують тарифи на теплопостачання і гаряче водопостачання.

Уряд ухвалив постанову №1082, згідно з якою підставою для зміни розміру нарахувань за опалення і гарячу воду є зниження ціни на природний газ, який надавач послуг купує у конкретному місяці, відносно ціни на газ, яку закладено у встановлений Нацкомісією або органом місцевого самоврядування тариф.