Пн. Вер 21st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Тест на сміття

У пошуках політичного притулку ладен навіть вимаститися в львівському смітті.
Вимаститися у львівському смітті настала, вочевидь, черга депутатів Рівнеради та міського голови Рівного Володимира Хомка.


А оскільки від цієї теми сморід йде вже давно теренами всієї України, брати весь удар на себе ніхто з них не наважився. Адже, це могло б стати останнім в політичній кар’єрі депутата. Та й, власне, навіщо, якщо поруч завжди крутяться ті, хто ніяк не може знайти свій шлях на політичний олімп, хай навіть місцевого розливу. Той, хто в спробах здобути хоч якийсь мандат змінив декілька разів свою політичну приналежність і готовий в чергове поринути у вир передвиборчих баталій з тими, хто готовий прихистити під своїм більш-менш розкрученим брендом. Хай навіть той бренд вже й душком.

І такий діяч знайшовся. Нині він Голова ГО “Спілка учасників бойових дій та АТО “Українська Військова Організація (УВО)” – Сергій Пандрак. Окрім цієї організації, за словами самого Пандрака, очолював він і УНСО, і отаманом одного з багатьох місцевих козацтв числиться, і після «Помаранчевої революції» побував у партії Юлії Тимошенко… скільки там ще регалій, важко сказати, оскільки список партій та організацій постійно оновлюється. Одним словом – їх багато і, вочевидь, наступною може стати партія Садового. Де лиш не носила примхлива політична доля пана Сергія за роки Незалежності, так що коли до партії царя гори сміттєвої занесе – ніхто не здивується.

Саме Сергій Пандрак взяв на себе наперед невдячну місію подати на розгляд сесії Рівнеради Звернення-вимогу розібратися із проблемою львівського сміття на Рівненщині. Його і озвучив секретар Рівнеради Сергій Паладійчук.

Якщо коротко, то у Звернені члени організації Пандрака вимагають терміново зібрати нараду міських голів та голів обласних рад Західної України у м. Львові та прийняти спільне рішення про прийом на договірних засадах на свої сміттєві полігони побутового сміття та його утилізацію з м. Львова… і якщо цього не зроблять до 5 квітня 2017 року, то атовці обіцяють заходити “в гості” до голів обласних та міських рад та вимагатимуть скликання позачергових сесій і оперативного вирішення сміттєвого питання.

Тест на сміття
Іншими словами, Сергій Пандрак і очолювана ним Спілка вимагають дозволити звалювати львівське сміття на рівненському сміттєвому полігоні, який до слова, й так, стає помітним все більшій кількості рівнян через свої розміри. Власне, це і не дивно, бо як кажуть очевидці, Рівненський сміттєпереробний завод нині працює, і всю зиму працював… бо «треба ж десь львівське сміття дівати». Висновок такий, працівники заводу зробили з номерних знаків вантажівок, що те сміття туди звозять.

Тест на сміття

Отже, Звернення-вимога, схожа на спробу офіційної легалізації «гостинності» рівненських сміттярів через відповідне рішення депутатів і є простою складовою бюрократичної процедури. Оскільки, незважаючи на певне показове невдоволення Міського голови Хомка В.Є., депутати таки прийняли «рішення по сміттю». А саме – створити комісію. Доручили цю місію депутату, котрий не перший рік у «сміттєвій справі» в Рівному – Святославу Євтушенку. До складу комісії увійшли по одному представнику від кожної депутатської фракції : Ковалець, Довжаниця, Васильчук, Крюков та Пожарський. І, зважаючи, на її склад, можна бути впевненим, що висновки зроблять, такі, як треба і рівняни невдовзі побачать, хто з рівненських чиновників та політиків готовий вимаститися у львівському смітті заради додаткових політичних чи бізнесових дивідендів, і в кого, як то кажуть, сміття в головах – такий своєрідний тест на сміття.

Шкода лише, що перед тим, як мешканцям міста, крізь сміттєвий туман відкриються очі, тонни львівського сміття прикрасять і без того «мальовничі» пагорби Рівненського сміттєвого полігону, а депутатські значки знов красуватимуться на лацканах піджаків сміттєвих лобістів місцевого пошиву.

Тетяна МИЧКО, для speckor-info.net