Пт. Бер 29th, 2024

Спецкор

Головні новини України

ТОП-10 найбільш затребуваних професій за версією LinkedIn

У LinkedIn проаналізували відкриті профілі американців, що працюють останні п’ять років на full-time. Визначили, на які професії найчастіше наймали кандидатів, і як на них збільшувався попит з роками.

У звіті 2020 Emerging Jobs Report компанія називає найбільш затребувані професії наступного року. Розповідаємо про них.

1. Фахівець зі штучного інтелекту

Зростання попиту з 2015: 74%

Фахівці з ШІ потрібні в різних сферах: від дистанційної освіти до розробки ПЗ. Але незалежно від індустрії для цієї роботи потрібні серйозні технічні знання. Спеціаліст по ШІ повинен вміти тренувати нейронні мережі, програмувати, розбиратися в машинному навчанні.

2. Інженер з робототехніки

Зростання попиту з 2015: 40%

Одну з найпопулярніших компаній, яка займається робототехнікою, UiPath оцінюють в $7 млрд. Це показово, адже галузь розвивається і в майбутньому потребуватиме більшої кількості фахівців.

Раніше інженерів-робототехніків зараховували до “фахівців по ШІ”. Зараз їх затребуваність зростає, тому LinkedIn виділив їх в окрему категорію.

Інженер-робототехнік займається не тільки технікою, а й програмним забезпеченням. Якщо фахівець розбирається в обох напрямках, то він особливо затребуваний.

3. Спеціаліст з обробки даних

Зростання попиту з 2015: 37%

Data Scientist входить в топ найбільш затребуваних професій вже третій рік поспіль.

Бізнесу важливо правильно використовувати дані, щоб підвищити прибутки і передбачити кризу. Спеціаліст з обробки даних як раз в цьому і допомагає – виявляє тенденції, проблеми та зони росту компанії по big data.

4. Full stack інженер

Зростання попиту з 2015: 35%

Професія full stack інженерів – нова. По суті, це універсальні senior фахівці, які розбираються у front end і back end розробці. Але full stack інженер може сам закривати проекти “від і до”, розробити додаток на iOS або Android, розбирається в API.

5. SR-інженери

Зростання попиту з 2015: 34%

Site reliability інженери стежать за правильною роботою додатків і сайтів. Вони швидко реагують на баги, розуміють, які оновлення потрібні і як поліпшити роботу сервісу.

Вміючи працювати з Amazon Web Services, Ansible, Kubernetes, Docker Products, Terraform, такі фахівці легко зможуть перекваліфікуватися в full stack інженера або інженера хмарних сервісів. Обидві професії також в списку затребуваних.

6. Спеціаліст по успішному досвіду клієнтів (CSM)

Зростання попиту з 2015: 34%

Компаніям потрібні не тільки розробники нових технологій, а й ті, хто допоможе користувачам до них звикнути. Це і є головне завдання CSM-фахівця. Найбільше вони потрібні в IT – для розробки ПО або впровадження інновацій.

Для позиції customer success manager важливо мати не тільки hard, але і soft skills – вміння спілкуватися, сприймати критику і доносити свої ідеї. Їм потрібно побудувати тривалі довірчі відносини з клієнтом.

7. Менеджер з продажу

Зростання попиту з 2015: 34%

Хоча для цієї позиції і не потрібні знання сервісів або мов програмування, менеджери з продажу ще довго будуть затребувані. Стартапів все більше – потрібно ж і клієнтів залучати.

Найнеобхідніші навички для позиції менеджера з продажу – вміти користуватися CRM-системою і спілкуватися по холодній базі контактів.

8. Data Engineer

Зростання попиту з 2015: 33%

Дані стають новою валютою. Якщо бізнеси не вміють правильно з ними працювати, то програють конкурентам. Тому компанії наймають талановитих дата-інженерів, які можуть привести все в порядок.

Крім вміння працювати з даними, такі фахівці повинні бути хорошими програмістами.

Затребуваний дата-інженер вміє користуватися Amazon Web Services (ледь не ключова компетенція, згідно з дослідженням), вміти отримувати, трансформувати і використовувати інформацію, працювати з Apache Spark, Hadoop і програмувати на мові Python.

9. Спеціаліст з когнітивно-поведінкової терапії

Зростання попиту з 2015: 32%

Ці фахівці займаються особистими консультаціями – допомагають людям, у яких є проблеми з адаптацією.

Також на їхні послуги є попит в середніх школах, реабілітаційних центрах для людей з розладами поведінки.

Щоб освоїти професію, потрібно мати психологічну освіту, досвід роботи з людьми, знання із когнітивно-поведінкової терапії та медіації.

10. Спеціаліст з кібербезпеки

Зростання попиту з 2015: 34%

Витік інформації, її неправильне використання, хакерство – все це загрози, з якими справляються фахівці з кібербезпеки. У 2019 витік даних зросла на 50% в порівнянні з попередніми роками, тому попит на цю професію продовжить рости.

Щоб освоїти її, потрібно добре розбиратися в продакт-менеджменті.

За матеріалами l-a-b-a.com.

About Author