Пн. Вер 21st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

У Рівненському облмуздрамтеатрі чернівецька “Земля”

У Рівненському облмуздрамтеатрі чернівецька "Земля"

28 березня Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. О.Кобилянської представить рівненській театральній сцені гучну прем’єру «Земля». Драма на дві дії створена за мотивами однойменної повісті Ольги Кобилянської. Чернівчани слідом за автором переконані: «Нема прірви глибшої, ніж прірви в душі людини..»

У Рівненському облмуздрамтеатрі чернівецька "Земля"

Прем’єра вистави відбулася у 2013 році до 150-річчя Ольги Кобилянської. У 2015 році з цією виставою театр побував на успішних дводенних гастролях у м. Києві, у 2016 р. виставу побачили в. Івано-Франківську, Львові, Тернополі. Цього року театр запланував гастролі у містах Рівне та Луцьк.
Глядачі матимуть змогу побачити іншу «Землю» – історію Сави, людини, котра пішла на гріх заради землі. У виставі піднята не тільки тема влади землі над людиною, а насамперед, психологія людської душі. Не зважаючи на те, що трагедія братовбивства – реальний факт, драматургія розгортається через символічний та, до певної міри, містичний показ внутрішнього світу героїв, якими обгорнуті події.

У Рівненському облмуздрамтеатрі чернівецька "Земля"
Історія Сави – людини, яку перемогла земля, не втрачає актуальності й сьогодні, не зважаючи на те, що була написана сто літ тому. Скільки нам ще потрібно століть, щоб усвідомити, що людське життя і скалічені долі – це надто висока плата за землю?…
Легендарний твір, вражаюча вистава варті того, щоб це побачив кожен український глядач.
У виставі задіяний увесь акторський склад, балет та оркестр Чернівецького музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської. У ролі Івоніки Федорчука – директор театру Юрій Марчак.

Натомість 26 квітня коллектив Рівненського облмуздрамтеатру покаже у
Чернівцях ірландську комедію «Каліка з острова Інішмаан» М. Макдонаха.
Чернівчани запросили наш театр з цією виставою після участі у
фестивалі «Золоті оплески Буковини» у м. Чернівці.