Пн. Вер 21st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

У Рівному згадують поетесу Вікторію Самчук

У Рівному згадують поетесу Вікторію Самчук

3 роки тому пішла з життя поетеса та громадська активістка Вікторія Самчук. Вона активно брала участь у громадському та творчому житті організації УТОС, відстоювала інтереси осіб з інвалідністю на місцевому та всеукраїнському рівні.

Поетичні збірки “Каркаде”та “Тобі емоції справжні” творилися попри страшні лікарські вироки.

Було дуже складно й важко психологічно, коли я втратила зір. Адже завжди була такою активною. Мене мотивує слово “треба”, навіть коли нестерпно тяжко. До того ж, я дуже вперта й наполеглива. Виливаю у віршах свій біль. Прагну допомагати людям з особливими потребами, аби їх ситуація та умови життя покращилися. “Торкнутися світла, торкнутись неба – це можливо”. – ділилася думками Вікторія Самчук, у інтерв’ю в листопаді 2012 року.

У 2012 р. Вікторія долучилася до проекту Рівненської обласної універсальної бібліотеки “Створення аудіоподкастів на сайті бібліотеки для слабозорих і незрячих людей”. В 2012 році відбувся творчий вечір поетеси в Рівненській обласній бібліотеці, перший з циклу “Невипадкові зустрічі”, інклюзивного проекту історій успіху рівнян.

У листопаді 2014 році в читальному залі Центральної спеціалізованої бібліотеки для незрячих ім. М. Островського в м. Київ відбулася презентація першої в Україні художньої аудіокнижки, зробленої в DAISY-форматі з повним дотриманням авторських прав “Тобі емоції справжні”.

28 січня у Рівненському театрі ляльок відбувся вечір пам’яті та презентація книги “Свічі моєї не гасіть”.

“Я слід по собі в слові залишу…” – написала Вікторія Самчук.

Вікторія Самчук залишається у пам’яті тотальним світлом, материнським затишним теплом та незламною волею. Вона була світочем для “незрячих” і “білою тростиної”, що трощила упередження. Щодня квітнула глибинною красою слова, слухаючи українські пісні. Любила каркаде і червоні троянди. А ще любила життя понад усе.