Пн. Вер 21st, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

В Україні з 1 квітня народжуватимуть безкоштовно

В Україні з 1 квітня народжуватимуть безкоштовно

1 квітня 2020 року в Україні в рамках нового етапу медичної реформи послуги пологових будинків стануть безкоштовними. Також згідно з проектом держбюджету на 2020 рік, при народженні дитини влада буде виплачувати сім’ям 41 280 гривень.

На кожну породіллю медустановам виділятимуть 8,5 тис. гривень. Програма включатиме первинну, амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну, екстрену, паліативну медичні допомоги, медичну реабілітацію та програму відшкодування лікарських засобів (“Доступні ліки”), тобто перелік стандартних послуг – звичайні пологи, кесарів розтин, ліки, палата, щеплення, екстрена допомога та реанімація.

До слова, у 2020 році Мінсоцполітики заклало вартість одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” у розмірі 5 тис. гривень.

“Є перелік послуг, включених в пакет медичних гарантій. Проте ми розуміємо, що є людський фактор – медичний персонал, лікарі. Тут справа як у лікареві, так і в пацієнті – наприклад, лікар може і не просити хабар, а пацієнт сам його несе. Треба бути дуже обережними і уважними. Пацієнту потрібно розуміти свої права – за що заплатила держава, на що він може розраховувати. Лікарю медустанови треба прийняти ці правила і налагодити діяльність своєї установи таким чином, щоб оптимізувати всі витрати, які вони несуть за проліковані випадки так, щоб бути в плюсі, щоб заробляти “, – прокоментувала менеджер експертної групи “Охорона здоров’я” реанімаційному пакету реформ Світлана Бубенчікова.

Гарантований пакет медичних послуг при пологах включатиме:

  1. фізіологічні пологи;
  2. ургентний та плановий кесарів розтин;
  3. моніторинг стану роділлі та дитини;
  4. знеболення під час пологів;
  5. лабораторні та інструментальні обстеження;
  6. інтенсивна терапія в разі виникнення ускладнень у породіллі;
  7. реанімація та стабілізації стану новонароджених;
  8. вакцинація відповідно до Національного календаря щеплень;
  9. метаболічний скринінг у новонароджених;
  10. консультація з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції.

Для складних неонатальних станів у новонароджених в рамках програми медичних гарантій передбачено: інтенсивну терапію; респіраторну (дихальну) підтримку; цілодобове парентеральне харчування; бактеріологічне,рентгенологічне та ультразвукове обстеження. – уточнюють у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.