Чт. Вер 24th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Від сьогодні “Рекламуй тільки українською”

Від сьогодні "Рекламуй тільки українською"

З 16 січня 2019 набирає чинності стаття 32 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, згідно якої реклама на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях має бути лише українською мовою.

Безсумнівними досягненнями у мовно-культурній та духовній сферах в 2019 році стали ухвалення Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, надання томосу про автокефалію Православній церкві України та запровадження квот для української мови на радіо і телебаченні.

Стаття 32 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” насамперед не дозволяє ігнорувати у медіа українську мову:

  1. Мовою реклами в Україні є державна мова.
  2. У друкованих засобах масової інформації, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації.
  3. Мовою реклами на телебаченні і радіо є державна мова.

Порушення цих положень тягне за собою адміністративний штраф у розмірі 200-300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400-5100 гривень). Якщо порушення вчинене вперше, то може бути попередження. – роз’яснюють у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення.

До слова міністерство культури планує запустити у вересні 2020 року безкоштовну онлайн-платформу для вивчення української мови:

  1. для тих, хто знає мову, але хоче покращити;
  2. для тих, хто не знає і планує вивчення “з нуля”;  
  3. для державні службовці які хочуть удосконалити знання.