Пт. Лют 26th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Віталій Герман закликав рівнян ділитися локаціями Борщівника

Заступник очільника Рівного, Віталій Герман, закликав рівнян ділитися локаціями Борщівника Сосновського. Згодом на місця проростання рослини, прибудуть бригади комунальників для її знищення.

Друзі, прошу вас повідомити про місця розміщення борщівника у нашому місті. Скидайте у коментарі фото та адреси, де бачили цю рослину. Бригада управління ЖКГ оперативно виїде на локацію та ліквідує цю надзвичайно небезпечну рослину. – пише Віталій Герман у соцмережі Facebook.

Нагадуємо, деякі факти про небезпечну рослину:

  • Борщівник Сосновський – це отруйна гігантська рослина, до 5 метрів заввишки, зустріч з якою може закінчитися опіками 1-3 ступенів.
  • Борщівник швидко росте розкидаючи велике листя, схоже на лопухи. Рослина є дуже невибагливою, легко дичавіє і мігрує.
  • Борщівник впливає на біорізноманіття – він доволі агресивно витісняє місцеві види трав’яних рослин, та захоплює територію.
  • Найнебезпечнішим борщівник є у період цвітіння, а цвіте він практично все літо.
  • При пошкодженні стебла чи листя рослина виділяє фуранокумарини – речовини, які під дією ультрафіолету спричиняють на тілі людей серйозні опіки.
  • Увага! Якщо самостійно плануєте ліквідувати борщівник у себе в саду, намагайтеся триматися якомога далі від неї, одягайте гумові рукавички, щільний одяг та чоботи, захищайте обличчя.
  • Запам’ятайте цю рослину самі та обов’язково покажіть її дітям – саме їх часто приваблюють величезні, схожі на парасольки суцвіття.
  • Якщо людина доторкнеться до борщівника, вона навіть не відразу відчує біль. А вже за кілька годин або навіть діб розпочнеться свербіж і почервоніння уражених ділянок шкіри, а потім з’являться пухирі. При сильних опіках підвищується температура, починається лихоманка, з’являються виразки, а після загоєння на їх місці ще тривалий час залишаються темні плями.

Про це інформує заступник очільника Рівного, Віталій Герман у соцмережі Facebook. Світлина з ресурсу.