Пт. Вер 18th, 2020

Спецкор

Головні новини Рівненщини та України

Вступ до НАТО – пріоритет для України

Вступ до НАТО - пріоритет для України

Верховна Рада підтримала законопроект №6470, який закріпляє зовнішньополітичний курс України, де пріоритет – вступ до НАТО.
За відповідне рішення на засіданні в четвер проголосували 276 народних депутатів.
Згідно із пояснювальною запискою, новий закон вносить необхідні для вступу в Альянс зміни до законів України “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики” і “Про основи національної безпеки України”.
За словами авторів законопроекту, прийняття цього закону сприятиме розширенню та поглибленню співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору, зміцненню національної безпеки країни, а також матиме наслідком гарантію її суверенітету і територіальної цілісності.
“Агресія Російської Федерації проти України, анексія частини української території поставила перед Українською державою невідкладне завдання щодо реального забезпечення національної безпеки країни”, – пояснили вони необхідність такого кроку України.
Депутати-ініціатори підкреслюють, що про необхідність вступу країни до НАТО свідчить досвід низки держав-сусідів України, для яких таке єднання стало “найефективнішим інструментом забезпечення безпеки, збереження територіальної цілісності і суверенітету”.
Як відомо, президент України Петро Порошенко має намір провести в країні референдум, на який буде винесено питання про вступ в НАТО, – пише “Українська правда”