Нд. Чер 26th, 2022

Спецкор

Головні новини України

Вибори в Польщі виграє чинний президент Анджей Дуда

Вибори в Польщі виграє чинний президент Анджей Дуда

Polish President and presidential candidate Andrzej Duda addresses his supporters following the announcement of the presidential election's exit poll results in Pultusk, Poland July 12, 2020. Adam Stepien/Agencja Gazeta via REUTERS ATTENTION EDITORS - THIS IMAGE WAS PROVIDED BY A THIRD PARTY. POLAND OUT. NO COMMERCIAL OR EDITORIAL SALES IN POLAND.

Чинний президент Польщі Анджей Дуда виграв у другому турі виборів, як свідчать попередні підрахунки результатів голосування.

У другому турі президентських виборів у Польщі, за підсумками підрахунку 99,84% протоколів, чинного главу держави Анджея Дуду підтримали 51,22% виборців. Про це свідчать дані Державної виборчої комісії Польщі.

Його опонент, мер Варшави Рафал Тшасковський, отримав 48,78% голосів. Дуда виграв з перевагою у 493 000 голосів.

У Комісії повідомили, що ще не отримали протоколи з п’яти виборчих дільниць, однак вважають, що ті істотно не вплинуть на результат.

Явка на цих виборах була порівняно високою і склала 67,67%. Рекордна явка на виборах в Польщі була встановлена ​​в 1995 році, коли поляки також обирали президента. Тоді на вибори у другому турі прийшло 68,23% виборців.

Президент Володимир Зеленський уже привітав Дуду з перемогою, побажавши Польщі “під його керівництвом подальших успіхів і процвітання”. Також Зеленський запросив чинного президента Польщі відвідати Україну.

Вибори президента в Польщі повинні були відбутися 10 травня, проте їх перенесли “на більш пізній термін” через епідемію коронавірусу.

Зазначимо, що у першому турі Дуда виграв у Тшасковського з відривом у 13% голосів, проте перед другим туром очевидної перемоги не пророкували жодному із кандидатів. Політичні експерти уже стверджують, що нинішні вибори розділили польське суспільство навпіл.