Чт. Бер 28th, 2024

Спецкор

Головні новини України

Визначні події 15 грудня

15 грудня: іменини, православні свята, сфабрикований суд над “ОУН”, “Україна без Кучми” та офіційний початок Голодомору.

Православні свята

15 грудня іменини відзначають: Маргарита, Андрій, Афанасій, Борис, Володимир, Іван, Кирило, Марія, Матвій, Мірра, Микола, Сергій, Степан, Тамара.

У православній церкві 15 грудня відзначається пам’ять пророка Авакума – восьмого із дванадцяти малих пророків.

Міжнародні та українські свята

15 грудня в Україні та світі відзначають:

  • Міжнародний день чаю
  • День Заменгофа (засновник мови есперанто).
  • День працівників суду (Україна)

Пам’ятні події цього дня

1699 рік

Указом Петра I в Московії вперше введено юліанський календар, а відлік і святкування Нового року перенесено з 1 вересня на 1 січня, в тому числі і в Україні.

1915 рік

В американській газеті New York Times виходить стаття про геноцид вірмен в Османській імперії. 2 дні тому, 13 грудня 2019 року, Сенат США одноголосно визнав знищення турками вірменів у I Світовій війні геноцидом.

1917 рік

Українська Центральна Рада прийняла закон про створення Генерального суду УНР.

1932 рік

Початок Голодомору в Україні: ЦК КП(б)У затвердив перелік 82 районів України, куди припинялося надходження промислових і продовольчих товарів “за зрив планів хлібозаготівлі”: у Дніпропетровській області – 27, у Чернігівській – 8, в Одеській – 15, у Харківській – 22, у Донецькій – 10 районів.

В цей же день В. Молотов та Й. Сталін заборонили здійснення українізації на Далекому Сході, в Казахстані, Середній Азії, Центральночерноземній області, а щоб унеможливити проникнення висланих “буржуазно-націоналістичних елементів” в українізовані райони, наказують перевести українські газети та видання на російську мову.

1934 рік

У Києві, в підвалах Народного комісаріату внутрішніх справ УСРР (палац “Жовтневий”), за вироком виїзної сесії Військової колегії Верховного Суду СРСР у сфабрикованій чекістами справі було розстріляно 28 членів т. зв. “Об’єднання українських націоналістів”, серед яких – українські письменники Дмитро Фальківський, Григорій Косинка, Кость Буревій, Олекса Влизько, Іван Крушельницький.

2000 рік

В Україні остаточно припинила роботу ЧАЕС. Зруйнований в 1986 році реактор з 66 тонами розплавленого ядерного пального і 37 тонами радіоактивного пилу, незважаючи на “саркофаг”, продовжував випромінювати радіацію.

В цей же день встановлені перші намети на знак протесту проти політики президента Леоніда Кучми на головній площі столиці під час акції “Україна без Кучми”.

2018 рік

Утворення автокефальної помісної Православної церкви України.

About Author