Чт. Кві 18th, 2024

Спецкор

Головні новини України

Без вини винуватий: поліцейського звільнили за крадіжку фальшивих євро

Без вини винуватий: поліцейського звільнили за крадіжку фальшивих євро

Інспектора слідчого управління УНП Рівненщини Дмитра Штогрина звільнили ще у червні. Суд не поновлює його на посаді, хоча його провину так і не довели.

Офіційна причина звільнення – службова невідповідність. Він оскаржував звільнення у суді, вимагав поновлення на посаді та компенсації. Проте суд не став на сторону Штогрина.

Речник ГУНП Рівненщини Антон Крук, коментуючи причини звільнення, говорить, що до Штогрина виник ряд питань, пов’язаних зі службовими обов’язками. Про службову відповідність питання постало після зникнення речових доказів – фальшивих євро.

Без вини винуватий: поліцейського звільнили за крадіжку фальшивих євро

Зазначається, що звільнений слідчий мав доступ до фальшивих купюр. Проте не вказується, яка саме сума зникла. Знаходилися докази в приміщенні Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру в Рівному.

Наразі матеріали справи знаходяться в Хмельницькому теруправлінні ДБР, оскільки зникнення речдоків – це вже кримінальна, а не дисциплінарна стаття.

Що за 42 тисячі фальшивих євро

У вересні 2014 року кошти вилучили у двох шахраїв, які намагалися їх збути. Йшлося про суму в 42 тисячі євро фальшивих банкнот номіналом по 200 євро. Купюри відповідним чином помітили та помістили у сейф НДЕКЦ, який уповноважений проводити над ними відповідні експертизи.

З двох шахраїв один нібито був покараний, іншому вдлалося уникнути покарання – він просто втік. Підроблені гроші весь цей час мали знаходитися в сейфі, проте згодом їх виявили декілька власників обмінників валюти з Рівненщини та Волинської області.

Як саме і від кого до обмінників потрапили фальшиві євро - слідству з'ясувати не вдалося.

Про можливе походження коштів писали журналісти видання “ВСЕ”. Вони зокрема виявили, що в працівниці одного із цих обмінників мала стосунки з колишнім спіробітником правоохоронних органів, який власне і приніс їй фальшиві євро.

Незважаючи на старання змовників, які розраховували на проблеми з відеонаглядом через погание Інтернет з’єднання, факт передачі грошей таки був зафіксований на камеру.

Разом з цим повідомляється, що жоден із цих двох шахраїв доступу до камери схову з речовими доказами не мав. Як саме до них потрапили кошти – невідомо. Слідство вичерпних відповідей надати також не може.

Розголос і розслідування ДБР

Після розголосу заступник керівника ГУНП Рівненщини Олександр Панасюк підтвердив факт зникнення речових доказів. Після службової перевірки матеріали передали до Держбюро розслідувань.

У територіальному управлінні ДБР Хмельниччини внесли відомості про справу до єдиного реєстру досудових розслідувань ще 27 лютого 2019 року.

Внесена інформація стосується збуту іноземної фальшивої  валюти, що була речовим доказом у іншій справі, - увага -  невстановленими особами.

На даний момент підозри також нікому не вручені, а слідчі дії тривають.

Журналісти звертають увагу на значну тривалість розслідування та припускають, що крадіжка відбулася за змовою групи осіб. До слідства виникають очевидні питання.

Черговий цап-відбувайло

Журналісти уже згадали про подібний випадок, коли у 2014 році з кабінету обласного поліцейського управління також викрали речові докази. Йдеться про понад 100 кілограмів бурштинового каміння, 80 тисяч американських доларів та інших матеріалів слідства.

Тоді також не змогли довести провину слідчого, в чиєму кабінеті зберігалися речові докази. Співробітника правоохоронних органів як цапа відбувайла тоді також звільнили, а власник грошей ще довго намагався через суд їх повернути.

About Author