Ср. Гру 1st, 2021

Спецкор

Головні новини України

Експоліцейського з Полтавщини судитимуть за продаж інформації з обмеженим доступом

Слідчі ТУ ДБР у м. Полтаві завершили досудове розслідування за фактом збуту інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в інформаційних базах та системах Нацполіції та Міністерства внутрішніх справ України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до продажу інформації з обмеженим доступом причетний працівник Кременчуцького районного відділу поліції Кременчуцького ВП ГУ Нацполіції в Полтавській області та його цивільний спільник.

За попередньою домовленістю, товариш поліцейського, під псевдонімом «Джордж Буш», розміщував оголошення щодо можливості незаконного отримання інформації з обмеженим доступом у групах одного з месенджерів. Правоохоронець, у свою чергу, користуючись своїм службовим становищем, копіював та збував потрібну інформацію.

12 січня 2021 року обвинувальний акт стосовно вже колишнього поліцейського направлено до суду. Він обвинувачується у несанкціонованих діях з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї, за попередньою змовою групою осіб та несанкціонованому збуті або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації, за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 362, ч. 2 ст. 361-2 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Обвинувальний акт відносно спільника поліцейського направлено до суду у грудні 2020 року.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Полтавська обласна прокуратура. Оперативний супровід – ДВБ Нацполіції.