Чт. Жов 28th, 2021

Спецкор

Головні новини України

Напад на журналістів “Схем”: фігуранту, який вислизнув з банку, вручили підозру вдома

Столичні правоохоронці вручили підозру одному з фігурантів справи про перешкоджання професійній діяльності журналістів “Схем”.

Джерело: речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець у коментарі УП, співрозмовник УП в правоохоронних органах 

Пряма мова Максимець: “Вручили сьогодні за місцем проживання у присутності адвоката разом із повістками з викликами до органу слідства”.

Деталі: За даними джерела УП, йдеться про директора департаменту інформаційної політики “Укрексімбанку” Володимира Пікалова, який напередодні уникнув вручення підозри, прослизнувши з місця роботи через інший вихід.

Місцезнаходження голови “Укрексімбанку” Євгена Мецгера, відносно якого також складено повідомлення про підозру, встановлюється.

UPD. Пізніше стало відомо, що Мецгеру також повідомили про підозру.

Що передувало: 6 жовтня поліція і прокуратура прийшли в “Укрексімбанк” вручити підозру фігурантам кримінального провадження щодо перешкоджання професійній діяльності журналістів “Схем”.

Адміністрація банку заявила правоохоронцям, що один із фігурантів склав повноваження (раніше про тимчасове складання повноважень заявив глава банку Євген Мецгер -ред.), інший написав заяву про звільнення. У прокуратурі наголосили, що ці особистості на той момент не були звільнені і повинні перебувати на робочому місці. Однак адміністрація повідомила, що цих осіб на робочому місці немає, а підстави їх відсутності невідомі.

На вулиці Антоновича перед будівлею зібралася акція протесту проти протиправних дій, допущених керівництвом і охороною банку, які вилучали техніку у журналістів і намагалися знищити відзнятий матеріал.