Ср. Кві 17th, 2024

Спецкор

Головні новини України

Тупицький в ОАСК хоче скасувати конкурс до Конституційного Суду

Колишній голова Конституційного Суду Олександр Тупицький та екссуддя Олександр Касмінін оскаржують в Окружному адмінсуді Києва рішення про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад в КСУ. 

Джерело: ОАСК

Деталі: Йдеться про конкурс, який проводиться для відбору кандидатів на посаду суддів Конституційного Суду за квотою президента. Він був оголошений завдяки тому, що президент Володимир Зеленський скасував укази про призначення Тупицького і Касмініна суддями КСУ. 

Позиваються фактично звільнені судді до Офісу президента та до конкурсної комісії. Третіми сторонами у позові визначені Зеленський та безпосередньо Конституційний Суд. 

Основна вимога позову – визнати протиправним та скасувати рішення конкурсної комісії про початок конкурсу на вакантні посади. ОАСК просять зобов’язати видали конкурсну комісію відкликати оголошення про проведення конкурсу. 

Що передувало: Низка громадських організацій закликала президента Володимира Зеленського поки не проводити конкурс на посади суддів Конституційного суду України за квотою глави держави, тоді як Зеленський дав старт цьому конкурсу 17 серпня. 

About Author