Ср. Жов 20th, 2021

Спецкор

Головні новини України

1 червня: дайджест актуальних новин в Україні

Сьогодні, 1 червня, в Україні запровадили третій етап карантинних послаблень, проте вони діятимуть не всюди. У столиці України відбувалися мовні протести. Вже відсьогодні водії почнуть отримувати “листи щастя” за порушення правил ПДР. А ще у Києві ловили мінера.

Отже, ми зібрали короткі повідомлення про актуальні новини щодо захворюваності на коронавірусну інфекцію, карантинні послабленя і не тільки:

Статистика захворюваності на коронавірусну інфекцію в Україні

Станом на ранок, 1 червня, від початку проведення тестувань, в Україні COVID-19 підтвердили у 24 012 людей, з них 718 померли від ускладнень та 9690 одужали. За добу виявили 340 нових випадків. (hromadske.ua)

В Україні розпочався 3 етап карантинних послаблень

​​Від сьогодні, 1 червня, Україна переходить до 3 етапу послаблення карантину. Прийняті зміни здебільшого стосуються відновлення транспорту, навчання та занять спортом. (hromadske.ua)

У 5 областях України карантин не послаблять

​​Як повідомляє Суспільне, сьогодні, 1 червня, у Кабміні назвали регіони України, що не готові до 3 етапу послаблення карантинних обмежень. Так, згідно з даними уряду та МОЗу, до цього переліку ввійшли:⠀

  • Львівська (високий показник захворюваності)⠀
  • Волинська (високий показник захворюваності)⠀
  • Рівненська (високий показник захворюваності)⠀
  • Чернівецька (високий показник захворюваності)⠀
  • Донецька області ( низька кількість проведення тестувань)⠀
  • Київ (високий показник захворюваності) .⠀

З першого червня водії за порушення ПДР у Києві та Київській області отримуватимуть “листи щастя”

Відсьогодні, 1 червня, в Україні запрацювала система автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР. Діятиме вона наразі у Києві та Київській області (у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками). Надалі камери почнуть встановлювати по всій країні. (www.unian.ua).

“Разумков, суши лапті”: з такими плакатами активісти стояли сьогодні під парламентом України

У перший день літа під стінами Верховної Ради активісти зібралися на мітинг через заяви спікера Парламенту, Дмитра Разумкова, про те, що закон про функціонування української мови “треба змінювати”. Люди, що зібралися під стінами ВР, тримали в руках плакати: “Разумков, суши лапті”, “Наша мова – наша зброя”, “Язык до Ростова доведе”. (bykvu.com)

У перший день літа, у столиці затримали мінера

У Києві сьогодні, 1 червня, невідомий погрожував підірвати міст Метро. Чоловік у руках тримав пакет, дроти з якого вели до кнопки в руці. Рух через міст був перекритий. Наразі його вже успішно затримано під час проведення спецоперації “Грім”. (Новини Наразі)